UniCredit’ten İtalya’da yeni yapılandırma planı

UniCredit’ten İtalya’da yeni yapılandırma planı

Ağustos 1, 2022 Kapalı Yazar: admin

UniCredit SpA CEO’su Andrea Orcel’in, İtalya’nın ikinci en büyük bankasında karmaşıklığı azaltma planı kapsamında bankanın İtalya ünitesini tekrar düzenleyeceği ve zirve yöneticilerin misyon yerlerini değiştireceği belirtildi.

Bloomberg kaynaklarına nazaran bankanın İtalya operasyonları 7 bölgeye ayrılacak. Buna nazaran Massimilianı Mastali büyük şirket ve varlık idaresi kısımlarının başına getirilirken Annalisa Areni ise data odaklı stratejiler ve perakende, şirket ve özel segmentler için pazarlama kısımlarından sorumlu olacak. İki müdürün bankanın İtalya Lideri Yardımcısı Remo Taricani’ye bağlı olacağı belirtildi.

Orcel, üst idare kademelerini ve selefi Jean Pierre Mustier’in mirası olan eş-başkan yapılarını azaltarak Milan merkezli bankanın idare yapısını sadeleştirmek ve karar verme sürecini hızlandırmaya çalışıyordu.

Banka belirlenen maksatlara ulaşmayı hızlandırmak revizyon planına devam ederken Orcel ay başında bankanın İtalya’daki faaliyetlerinin direkt sorumluluğunu üstlendiğini belirtmişti.