Twitter maliyetleri düşürmek için bazı ofislerini kapatıyor

Twitter maliyetleri düşürmek için bazı ofislerini kapatıyor

Ağustos 2, 2022 Kapalı Yazar: admin

Sosyal medya devi Twitter husus hakkında e-mail yoluyla yaptığı açıklamada ortalarında New York ve San Francisco’nun da bulunduğu kimi ofislerini kapatacağını duyurdu.

Açıklamada Sidney’deki ofisin kapatılacağı, kontrat müddeti dolunca Yeni Zelanda, Japonya, İspanya, Almanya ve Hollanda’da da kimi ofislerin kapatılmasının planlandığı belirtildi. E-mailde ayrıyeten işten çıkarma planlanmadığı söz edildi.

Twitter yöneticilerinden Dalana Brand “Alınan karar, bu pazarlarda çalışmaya olan bağlılığımızı değiştirmeyecek. Kimi ofislerin kapatılması istihdamı etkilemeyecek, burada çalışanlar tam vakitli olarak uzaktan çalışacaklar” değerlendirmesini yaptı.

Uzaktan çalışmanın kalıcı hale gelmesi, şirketin San Francisco ve New York üzere değerli kentlerde ofise gereksinim olup olmadığı konusunda soru işaretleri oluşturmuştu.

Yapılan bu değişiklik, şirketin maliyeti azaltma planının bir modülü. Twitter Mayıs ayında işe alımları durdurmuş, CEO Parag Agrawal birtakım seyahatlerin kısıtlandığını duyurmuş ve çalışanlarına harcamalarında daha temkinli olma uyarısı yapmıştı.