Türkiye’de Üretilen Birinci POCO Akıllı Telefon POCO C40 Satışa Çıkıyor. İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Türkiye’de Üretilen Birinci POCO Akıllı Telefon POCO C40 Satışa Çıkıyor. İşte Özellikleri ve Fiyatı!

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

POCO, hareket halindeyken dahi kaliteli cümbüş tecrübesi sunan ve Türkiye’de üretilen birinci POCO telefon olan POCO C40 modelini satışa sundu.

POCO C40, hareket halindeki ömür şekline uygun sürükleyici görüntüleme için POCO telefonlarda şimdiye kadarki en büyük ekran ve geniş bir kapasiteye sahip 6.000mAh pil ile birlikte geliyor. Yeni POCO C40, akıllı telefon kullanıcılarını şad edecek özelliklerin yanı sıra görsel-işitsel tecrübesi uygun fiyatlarla birleştirerek POCO’yu giriş düzeyi segmentte üst sıralara yerleştiriyor.

POCO C40 ile akıllı telefonları yeni başlayanlar için daha erişilebilir ve sezgisel hale getirmeyi amaçladıklarını belirten POCO Küresel Eser Pazarlama Yöneticisi Angus NG, “POCO C40 ile giriş segmentinde en uygun seçenek olmayı hedefliyoruz. Tüketici seçimlerini kolaylaştıran seçenekleri genişletirken rakipsiz fiyat ve cümbüş tecrübesi sunuyoruz,” dedi.

POCO C40: Uygun fiyat, harika kullanıcı deneyimi

POCO C40, POCO telefonlarda şimdiye kadarki en büyük ekrana sahip. 6,71 inç LCD Nokta Damla ekranıyla kullanıcılara harika bir görüntüleme tecrübesi sunuyor. Çizilmelere güçlü Corning Gorilla Glass ekranıyla yaz aylarının açık hava maceraları için ülkü bir yol arkadaşı olarak öne çıkıyor.

400 nite kadar parlaklık derecesine sahip olan ekran, Güneş Işığı modu üzere özellikleri sayesinde parlaklığını güneş ışığıyla orantılı olarak akla yatkın ayarlıyor. Okuma modu, ekranı daha sıcak bir renk sıcaklığına geçirerek uzun okuma müddetlerinde gözlerin daha az yorulmasını sağlıyor. POCO C40’ın geniş ekranı ve sezgisel özellikleri; görüntü izlemeyi, oyun oynamayı ve mesajlaşmayı daha erişilebilir hale getirerek hareket halindeyken daha fazla vakit kazanılmasına imkan tanıyor.

POCO C40, tek bir şarjla iki gün boyunca kullanım sağlayan 6.000mAh pile sahip ve gün uzunluğu yüksek performansın korunması için 18W süratli şarj dayanağı bulunuyor. Aygıt, kendisini cümbüş merkezi haline getiren üstün özelliklerinin yanı sıra kullanıcı tecrübesini daha da üst taşıyan güçlü bir hoparlöre de sahip.

Cihazın art kısmında 13MP ana kamera ve 2MP derinlik sensörüne sahip çift kamera suramı bulunuyor. Aygıtın ön kamerası ise 5MP. Bu heyetim, her anın en üst netlik ve hassasiyetle yakalanabilmesine imkan tanıyan çeşitli yeni fotoğraf ve görüntü özellikleri ve modlarıyla birlikte geliyor. 5MP ön kamera imajlı aramalar ve selfie’ler için harikalık sağlarken 2MP derinlik sensörüne sahip lens, fotoğraf kompozisyonlarında olağanüstü bir estetik ve kalite için gerçek vakitli derinlik algılama sunuyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.

POCO C40’ın merkezinde JLQ Technology‘nin yüksek performans için geliştirilen en son sekiz çekirdekli JR510 işlemcisi bulunuyor. Taşınabilir platform, 11nm teknolojisiyle üretilen 2.0 GHz’ye ulaşan sekiz adet Cortex-A55 çekirdek üzerine inşa edilmiş. POCO C40’ın genç ve canlı tasarımı, büyük ve cesaretli bir görünüm sunuyor ve her zamankinden daha inançlı bir hale getiriyor.

POCO C40: POCO Sarısı, Güç Siyahı ve Mercan Yeşili olmak üzere 3 farklı renkte ve 3GB+32GB ile 4GB+64GB varyantlarıyla gelecek. POCO C40’ın 3GB+32GB varyasyonu 4.199 TL’den ve 4GB+64GB’ı da 4.499 TL’den satışa sunulacak.