30.1 C
İstanbul
13 Ağustos 2020 Perşembe 15:47
Ana Sayfa Teknoloji ve Bilim NASA, Mars yolculuğu için herkese bilet dağıtıyor

NASA, Mars yolculuğu için herkese bilet dağıtıyor

NASA, kullanıcılara hatıra olarak saklamaları için Mars bileti dağıtıyor. NASA’nın internet sitesinden alınan biletler, sosyal medyada da büyük ilgiyle karşılandı. 2026 yılında gerçekleştirilecek uçuş için şimdiden 2 milyon 640 bin kişi hatıra bileti aldı.

NASA, dün Perseverance isimli uzay aracını Mars’a yolladı. Şubat ayında varması beklenen uzay aracı, bilim insanlarının Mars üzerine daha detaylı incelemeler yapmasına olanak verecek. Diğer yandan NASA, 2026 yılında Mars yolculuğu için hatıra bileti dağıtıyor. 

İnternette hızla yayılan bilet alma akımı sonucunda neredeyse 2 milyon 700 bin kişi hatıra bileti almış durumda ve her saniye bilet alanların sayısı artıyor ve kullanıcılar aldıkları bilet için isim, soyisim, posta kodu ve e-posta adresini paylaşması yeterli oluyor. 

Ardından ‘Paylaş’ butonuna basarak bastırdığınız bileti e-posta adresine yollayabileceğiniz gibi, ’embed’ kodunu alarak da herhangi bir internet sitesine biletini ekleyebilirsiniz. 

Siz de bu sayfayı ziyaret ederek kendi hatıra biletinizi basabilirsiniz.

NASA, Mars yolculuğu için herkese bilet dağıtıyor

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,