Kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını belirten 15 Temmuz gazilerinin Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önündeki eylemi dördüncü gününde de devam ediyor.

Gazilerin yaptığı basın açıklamasında, 15 Temmuz gazisi, şehit kardeşi olan Tekin Özsoy’un Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’ndan ihraç edildiği belirtildi.

Yapılan açıklamada bir eylemci, “Salı günü burada başlayan hakkaniyet istiyoruz temalı duruşumuzdan dolayı arkadaşımızın ön safta olmasından dolayı nasıl olduysa arkadaşımızın derinlerde olan dosyası ortaya döküldü ve arkadaşımız ihraç edildi. Buradan sayın Varank’a sesleniyorum, sadece sizin kanınız değerli değil, bu ülkeyi sadece siz sevmiyorsunuz, burada şehit yakını bir kardeşimiz bir duruş sergiliyor, hak mücadelesi veriyor, siz şehit olan kardeşinizin sayesinde o makamda bulunuyorsunuz. Bu imzayı atarken eliniz titremedi mi, vicdanınız kanamadı mı, dahası sayın Varank utanmıyor musunuz?” ifadelerini kullandı.

İhraç edilen Özsoy, “Hak davasında sonuna kadar mücadelemi vereceğim. İşime son verilmesi vatanıma olan sevgimden bir şey götürmez” diye konuştu.