Tarım Bakanı Kirişçi: Hayvanlarımıza pizza ısmarlar gibi yem alıp öyle yediriyoruz

Tarım Bakanı Kirişçi: Hayvanlarımıza pizza ısmarlar gibi yem alıp öyle yediriyoruz

Temmuz 30, 2022 Kapalı Yazar: admin

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, resmi ziyaret gerçekleştirdiği Venezuela’da temaslarını tamamladı.

Venezuela Halkın Gücü Üretken Tarım ve Yerler Bakanı Wilmar Castro Soteldo ile bir ortaya gelen Kirişci, soya, tahıl ve pirinç için tahsisli tarım topraklarının yanı sıra büyükbaş hayvancılık ve öteki bitkisel eserler için tahsisli çiftlikleri karadan ve havadan inceledi, mevkidaşından bilgi aldı.

Venezuela’nın tarım alanlarını gezen ve çiftçilerle biraraya gelen Kirişçi, helikopter ile ülkenin meraları üzerinden geçerken Türkiye’nin hayvancılık modeline yönelik dikkat çeken bir açıklama yaptı.

Venezuela Halkın Gücü Üretken Tarım ve Topraklar Bakanı Wilmar Castro Soteldo’nun toplumsal medya hesabından paylaşılan imgelerde Kirişçi, “Siz bu merayla hayvancılıkta dünyada bir numara olmalısınız. Biz hayvancılık yapıyoruz; hayvanlarımıza güya pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar üzere dışarıdan yem alıp, o denli yediriyoruz. Burada her şey hazır. Bunu inşallah başaracağız” dedi.

Halkın Gücü Üretken Tarım ve Topraklar Bakanı Wilmar Castro Soteldo’nun yanı sıra Halkın Gücü Balıkçılık ve Su Eserleri Bakanı Juan Loyo ve Halkın Gücü Ekososyalizm Bakanı Josue Lorca ile de görüşen Bakan Kirişci, Başşehir Karakas’ta Venhezuela Devlet Lideri Nicolas Maduro tarafından kabul edildi.

Türkiye ile Venezuela ortasında tarımda yatırım fırsatlarının konuşulduğu ziyaret sonrası özel sektör-kamu işbirliği ile Venezuela’da bitkisel ve hayvansal üretim alanında yatırım fırsatlarının incelemeye alındığı öğrenildi.