21.7 C
İstanbul
25 Eylül 2020 Cuma 04:52
Ana Sayfa Spor İşte Ferrari Portofino’nun en yeni versiyonu!

İşte Ferrari Portofino’nun en yeni versiyonu!

İtalyan spor otomobil üreticisi Ferrari, üzeri açılabilir otomobil modeli olan ve GT segmentinde en çok satan modellerden biri olan Portofino’nun yeni modelini tanıttı.

Ferrari’nin corona virüsü salgını sebebiyle duran üretiminin tekrar başlamasının ardından tanıtılan ilk otomobil olma özelliği taşıyan Portofino M’e merhaba deyin. Yeni otomobil içinde bulunduğumuz dönemden dolayı rakip markaların yaptığı gibi online ortamda tanıtıldı.

Portofino, M versiyonuyla birlikte daha efektif bir motora ve yeni 8 ileri ileri çift kavramalı şanzımana kavuştu. Ayrıca markanın sürüş modlarının düğmesinin addı olan Manettino yeni versiyonda 5 kademeli olacak. Yeni kademe “Race Mode”.

Reuters’ın haberine göre Ferrari, GT tarzı hem sportif hem de konforlu olan otomobillerinin sayısını artırmayı hedefliyor. Bununla birlikte yeni tanıtılan Roma’nın da etkisinin büyük olacağı tahmin ediliyor. Markanın hedefi toplam GT satışlarının gelecek 2 yıl içerisinde toplam satışlar arasında yüzde 40 seviyelerinde olması yönünde.

0’DAN 100 KM/S HIZA 3.5 SANİYE!

Otomobilin kaputunun altında ise 4 litrelik V8 ünite yer alıyor. Bu motor 620 beygir güç ve 760 Nm tork üretiyor. Çift turbo beslemesine sahip olan bu ünite yeni çift kavramalı 8 ileri şanzımanla birlikte 0’dan 100 km/s hıza 1545 kg ağırlığında bu otomobil 3.45 saniyede ulaştırabiliyor. Ayrıca 0’dan 200 km/s hıza ulaşmak ise sadece 9.8 saniye. Otomobilin maksimum hızı ise 320 km/s olarak belirtilmiş.

Kaynak

Bakan Fahrettin Koca 11 ilin sağlık müdürüyle salgını görüştü!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11 kentin sağlık müdürüyle corona virüsü salgınını görüştüğünü duyurdu.

Erkan Mumcu, Erdoğan sorusuna FETÖ hatırlatması ile yanıt verdi! ‘Bas bas bağırıyordum’

Erkan Mumcu, 2007 yılında FETÖ'nün tehlikesi hakkında yaptığı açıklamayı hatırlatarak "Dolayısıyla 2007'de ben onları söylerken niye susuyorlardı? Bugün niye bunu yeni fark etmiş gibi yapıyorlar." ifadelerini kullandı.

Evde bakım maaşı hangi illerde yatırıldı? 25 Eylül 2020 güncel liste

Evde bakım parası yatan iller, en fazla araştırılan konular arasında yer alıyor. Evde Bakım maaşı; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, bakıma muhtaç ihtiyacı olan engelliler ile yaşlı bireylerin ailelerinden ayrılmamaları amacıyla ödeniyor. Peki, maaşların yatıp yatmadığı nereden nasıl öğrenilir? İşte, 25 Eylül 2020 itibariyle evde bakım parası yatan iller listesi

Cuma mesajları resimli seçenekler 2020 – Whatsapp ve SMS’e özel dualı, hadisli ve resimli cuma mesajlarıyla ‘Hayırlı Cumalar’ dileyin (25 Eylül)

'Cuma mesajları' 2020, 'Hayırlı Cumalar' dileklerini sevdikleri ile paylaşmak isteyenlerin gönderilerinde yer almaya başladı. Perşembe gecesinden başlayarak Whatsapp, SMS, Facebook ve Instagram gönderilerinde yer alan cuma mesajlarında anlamlı ve dualı seçenekler ilgi görüyor. Müslümanlar arasındaki sevgi ve kardeşlik bağlarının kuvvetlendiği bu hayırlı cuma gününde, anlamlı, ayetli, resimli cuma mesajları bir cuma gününe daha kavuşmanın sevincini paylaşanların gönderilerini süslüyor. İnternette yer alan mevcut cuma mesajlarının dışına çıkmak isteyenler için yeni, özel ve farklı cuma mesajlarını derledik. İşte, 2020 dualı, yazılı, anlamlı ve resimli cuma mesajlarından seçenekler.

25 Eylül Cuma mesajları…En yeni ve resimli cuma kutlama mesajları…

İslam dünyasında haftanın en özel günü olarak kabul edilen cuma kutlama mesajlarıyla iyi dilekler paylaşılıyor. Mesajlar özellikle Sms ve sosyal medya üzerinden daha sık şekilde gönderilirken, cuma tebrikleri zaman zaman telefonla arayarak da yapılıyor. Sizler için derlediğimiz haberimizde en yeni ve resimli cuma mesajlarını görebilir, sevdiklerinizle kolayca paylaşabilirsiniz. İşte 25 Eylül cuma gününe özel mesajlar...

Uzaktan eğitimde internet ve tablet krizi nasıl aşılacak? Ziya Selçuk’tan kampanya açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, öğrencilerin uzaktan eğitime ulaşabilmesi için Kızılay'ın çalışması olacağını açıkladı.