24.7 C
İstanbul
7 Ağustos 2020 Cuma 23:43
Ana Sayfa Son Dakika Mobilde rekorları altüst etti

Mobilde rekorları altüst etti

Call of Duty: Mobile son dönemin en ses getiren ve popüler oyunlarının başında geliyor. Bu mobil oyunun her yeni sezonu oyunseverler ve Call of Duty tutkunları arasında büyük heyecan yaratıyor. En son duyurulan 8. sezonu ile de dikkatleri üzerine toplayan oyun, indirme sayılarında da PUBG Mobile ile Fortnite Mobile gibi rakiplerini geride bırakmış durumda. İşte Call of Duty: Mobile oyunu hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler…

 • 01

  1- Ücretsiz oynanabilir

  Call of Duty: Mobile, ‘first person shooter’ (birinci şahıs nişancı) türünü, ücretsiz oynanabilen bir mobil oyunda sunuyor. Android ve iOS üzerinde oynanabilen oyun, hem Modern Warfare, hem de Black Ops evreninden sevilen konumları ve karakterleri bir araya getiriyor. 

   

 • 02

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  2- Yeni sezon ile birlikte gelen yenilikler

  Android ve iOS için piyasaya çıkan Sezon 7: Radioactive Agent, yüzde 50 daha büyük bir harita ve 7 yeni bölge ile Battle Royale için devasa bir genişleme sunuyor. Bunun yanında, oyuncuların Call of Duty: Modern Warfare’den tanıdığı Tunisia ve Gulag’ın yanı sıra yeni Silahlı Çatışma modu ve (Modern Warfare’deki Enfeksiyon moduna benzeyen) Ölümsüzlerin Saldırısı Modu yer alıyor. Sezon 7: Radioactive Agent Battle Pass ile oyuncular, Hayalet-Tehlikeli Madde ve Kreuger-Simyacı gibi yeni karakter kostümlerinin yanı sıra yeni silahlar ve eşyalar da kazanabiliyor. Oyuncular ayrıca 1 milyon dolar üstü ödüllü Call of Duty: Mobile Dünya Şampiyonası 2020 Turnuvasına katılabiliyor.

   

 • 03

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  3- Sezon 8: The Forge

  Call of Duty Mobile’ın 8. Sezonu ‘‘The Forge’’ ile birlikte ise oyuncuların Modern Warfare 2’den tanıdıkları ve sevdikleri ‘‘Highrise’’ haritası, Juggernaut modu, yeni savaş bileti, sezonluk etkinlikler ve benzeri yeni içerikler oyuna ekleniyor. Savaş bileti ile birlikte Android ve iOS için indirilebilir olan 8. sezona dair güncellemeler ve yeni içerikler şu şekilde: Yeni Çok Oyunculu Haritası– Highrise, Yeni Battle Royale Bölgesi – Safehouse, 8. Sezon: The Forge Savaş Bileti– Yeni karakterler, silahlar, içerikler ve daha fazlası, Yeni Oyun Modu – Juggernaut (5vs1 oyun modu),Yeni Etkinlikler – ‘‘Yaz Günleri’’ ve ‘‘Gün Dönümü Geldi Çattı’’, Yeni Operator Yeteneği – Katana, Yeni Sezona özel meydan okumalar, Dükkân üzerinden erişilebilir yeni oyun içi içerikler, Arayüzde çeşitli geliştirmeler, silahlar için dengeleme güncellemeleri ve oynanış optimizasyonları.

 • 04

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  4- İkonik haritalar ve kökenlerinin tam listesi

  Call of Duty: Mobile, önceki oyunlardakilerle aynı haritaları kullanıyor. Oyun, hayranların en sevdiği haritalardan olan Rust’ın yanı sıra Nuketown, Crossfire ve Standoff gibi efsaneleşmiş haritalar sunuyor. Haritaların ve “kökenlerinin” tam listesi ise şöyle: 

  Rust – Call of Duty: Modern Warfare 2, Crossfire – Call of Duty 4: Modern Warfare, Standoff – Call of Duty: Black Ops II, Crash – Call of Duty 4: Modern Warfare, Killhouse – Call of Duty 4: Modern Warfare (Tutorial),Firing Range – Call of Duty: Black Ops, Nuketown – Call of Duty 4: Modern Warfare, Takedown – Call of Duty: Black Ops (DLC),Battle Royale Map – Call of Duty: Black Ops IV 

 • 05

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  5- Birinci ve çok oyunculu olmak üzere iki farklı mod 

  Çok oyunculu oyun modlarında, oyuncular aşağıdaki modlarda kıyasıya savaşırken Call of Duty’nin kendine özgü ‘first-person’ aksiyonunu deneyimliyor: 

  – Takım Halinde Ölüm Karşılaşması: Karşı takımdaki rakipleri alt etmeye çalıştığınız klasik oyun modu. 

  – Hakimiyet: Önceden belirlenmiş yerleri ele geçirip tutarak puan kazandığınız oyun modu. 

  – Ön Cephe: Bir takımın merkezinde dirilip karşı takımın oyuncularını alt etmeye çalıştığınız oyun modu. 

  – Bul ve Yok Et: Rakip takıma saldırdığınız veya bomba patlattığınız/etkisiz hale getirdiğiniz oyun modu.

  – Her Şey Serbest: Herkesin kendi adına savaştığı klasik oyun modu.

  – Yapay Zekaya Karşı Alıştırma: Silahları, ayarları ve kontrolleri test edebilirsiniz. 

   

 • 06

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  6- … ve Battle Royale modu

  Battle Royale deneyimi, oyunun Call of Duty evreni içerisinde mobil oyun için özel olarak düzenlenen türü. Call of Duty serisinin tamamından ikonik harita konumlarını bir araya getirip tek başına ya da iki veya dört kişilik takımlar halinde toplam 100 oyuncuya kadar hayatta kalma oyunuyla birleştiren bir oyun deneyimi. Call of Duty Mobile’ın 7. Sezonu, %50 daha büyük bir harita ve yedi yeni bölge ile Battle Royale için devasa bir genişletme sunuyor. Diğer özelliklerden bazıları ise şunlar: 

  – Araçlar: Ekip halinde ve çeşitli çatışmalarda daha hızlı hareket imkanı sunan ATV, helikopter ve sürat teknesi ile oyuncular karada, havada ve denizde savaşabilecek.

  – Operatörler: Her karşılaşmadan önce oyuncular savaşa girmeden önce bir Operatör Sınıfı seçebilecek ve her Operatör Sınıfının sınıfa özgü kullanılabilir ekipmanları olacak. 

  – Kişiselleştirme: Oyuncular, Battle Royale modunu birinci veya üçüncü kişi bakış açısıyla oynayabilecek.

 • 07

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  7- Tek başına veya sosyalleşerek oynama

  Call of Duty Mobile, diğer Call of Duty oyunlarında olduğu gibi, tek başınıza oynayabildiğiniz gibi arkadaşlarınıza katılıp çeşitli modlarda oynayarak sosyalleşebiliyorsunuz.

   

 • 08

  Yeni başlayanlar ve vazgeçemeyenler için Call of Duty Mobile hakkında her şey

  8- Haftalık görevler, günlük ödüller ve özel temalı etkinlikler…

  Oyunda, her hafta, açabileceğiniz ücretsiz eşyalarla yeni oyun içi görevler çıkıyor.  Bunun yanında, yalnızca oyunda oturum açtığınızda dahi ödül kazanıyorsunuz. Her gün oturum açarak, Askerler, Operatör Becerileri, Silahlar, Bonuslar, Kasalar, Krediler ve daha fazlasını içeren ödülleri ele geçirebiliyorsunuz. Yıl boyunca Cadılar Bayramı, Noel ve Yılbaşı gibi temalı etkinlikler de düzenleniyor. 

   

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,