23.5 C
İstanbul
12 Temmuz 2020 Pazar 22:39
Ana Sayfa Siyaset Yavaş büyüyelim de pantolon patlamasın!

Yavaş büyüyelim de pantolon patlamasın!

Hani büyüdük, büyüyoruz daha da büyüyeceğiz, pantolonlara sığmayıp eğilirken patlatacağız diyorlar ya… O da büyüme değil… Şişme! Hormonu yapıştırıp tavuğu hindi gibi gösterme… O kadar çok para basıp kredi olarak dağıttılar ki, hayvanı şişirirken çatlatacaklar.

★★★

Hâlâ ülke büyüyecek diye hava atıyorsun. Sonrasında ne yapacaksın? Kredi ödemeleri geldiğinde yine masal mı anlatacaksın?

Dolar durmayacak. Enflasyon da topuklayacak. Faizler de artacak. Bunlar kaçınılmaz olanlar. Sadece takvimde günlerin geçmesine bakar.

Sahi büyüme varsa fakirlik nasıl artıyor? İşe insan alın diye teşvik veriyorsun, işsizlik niye yükseliyor? Ülke büyüyorsa devletin gelirleri de artıyordur. Neden ek vergiler konuluyor? Ben büyümüyorum. Sen büyümüyorsun. Tanıdıkların büyüyor mu? Büyümüyor! Kim büyüyor bu ülkede? Şu büyüyeni karşımıza çıkartıp göstersenize…

★★★

Ben göstereyim mi? Şaşaada ödün vermeyen devletimiz… Sorsak; “Biz bize yeteriz!” Sahi biz bize yettik mi?  Toplanan paraları ihtiyaç sahiplerine ilettik mi? Yoksa şarkıcıların konserine mi gitti?

Millet cayır cayır harcamaları keserken devlet paraları nereye aktardı? Kemeri vatandaş sıktı. Ya devleti yönetenler… Harcamalarını hiç kısmayacak mı?

Sorulacak şey mi bu şimdi? Devlet-i Aliye niye sıkıntıya girsin ki? Hiç itibardan tasarruf edilir mi?

KIDEM TAZMİNATINDA ANLAŞMA HAZIR!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, patron ve işçi sendikalarının kıdem tazminatı konusunu kendi aralarında halletmesi çağrısında bulundu. “Kendi aranızda halledemeyip bunu eğer ‘Kabine halletsin’ diyorsanız ha burada art niyet vardır” diye konuştu.

★★★

Tamam o zaman, kolayı var. Bir araya gelsinler. Kendi aralarında anlaştıklarını ilan edip kabineyi hiç yormasınlar. Mevcut durumda işveren 1 yıl için 1 aylık maaş ayırıyordu. Artık yarısını ayırsın. Bunun üç katı kadar da devlet katkı payı sağlasın. Para, işten ayrılır ayrılmaz çalışanın hesabına yatsın.

★★★

“Hem işveren hem çalışan sendikaları olarak bu şekilde anlaştık. İmzaladık, uygulamayı da devlete bıraktık. Bakın herkes mutlu… Kimse art niyetli olmadan orta yolu buldu” deyip açıklama yapılsın.

Peki, bunu iktidar kabul eder mi? Bunu kendi aranızda halledin demeden önce düşünecekti!

Kaynak

İspanyollar duyurdu: Arda Turan, Galatasaray’da! İşte maaşı

İspanya'nın önde gelen gazetelerinden AS, Arda Turan'ın yeni sezonda Galatasaray formasını giyeceğini açıkladı. Habere göre; tecrübeli futbolcu, maç başı ücret üzerinden 1+1 yıllık sözleşme imzalayacak

Otomotiv üretimi ilk yarıda yüzde 29 daraldı

Yılın ilk 6 ayında toplam üretim bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 29 azalarak 518 bin 727 adet, otomobil üretimi de yüzde 26 azalarak 362 bin 397 adet oldu.

Komşu karıştı! Protestolar sırasında hükümetin istifası istendi

Bulgaristan’da 4 gün önce başlayan hükümet karşıtı gösteriler ülke genelinde yayılmaya devam ediyor. Sofya'daki Başbakanlık binası önünde toplanan binlerce kişi hükümeti istifaya çağırdı.

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan’dan ‘ittifak’ sinyali

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde ittifakların doğal olduğunu belirterek seçim kararı alınmasının ardından ittifakla ilgili karar vereceklerini söyledi.

AÖL sınavları ne zaman yapılacak? 2020 AÖL dönem sonu sınav tarihleri…

Açık Öğretim Ortaokulu, Açık Öğretim Lisesi, Mesleki Açık Öğretim Lisesi ve Açık Öğretim İmam Hatip Lisesi dönem sonu sınavları yaklaştı. AÖL sınavlarına katılacak olan adaylar sınav tarihlerini ve çalışma takvimini haberimizden görebilirler. İşte 2020 AÖL sınav tarihleri...

İmamoğlu, Heybeliada’daki yangının son durumunu açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Heybeliada'da meydana gelen orman yangınının kontrol altına alındığını, tespit ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini duyurdu.