21 C
İstanbul
19 Eylül 2020 Cumartesi 07:24
Ana Sayfa Siyaset Vali: Havai fişek fabrikasında denetim eksikliği yok

Vali: Havai fişek fabrikasında denetim eksikliği yok

Havai fişek fabrikasındaki patlamada 4 kişi hayatını kaybetmişti. Dün 2 kişinin daha cansız bedenine ulaşıldı. Vali Kaldırım, “Denetimler tam. Bir ihmal varsa gereği yapılacak” dedi.

Sakarya Hendek’te cuma günü meydana gelen havai fişek fabrikasındaki patlamada 4 kişi can verdi. Aranan 3 kişiden 2’sinin daha dün cesedine ulaşıldı. Acı haberi duyuran Sakarya Valisi Oktay Kaldırım şu açıklamalarda bulundu: “2 vatandaşımızın daha cansız bedenine ulaşıldı.

Oktay Kaldırım

Hayatını kaybedenlerin sayısı 6 oldu. Kayıp olan 1 vatandaşımız için çalışmalar sürüyor. Bölgede bin 97 AFAD, UMKE, Arama-Kurtarma, sağlık, itfaiye, jandarma aralıksız çalışıyor. Başsavcılığımız tarafından yürütülen adli süreç de devam ediyor. Bölgede son olarak 3’üncü ayda denetim yapıldı. Denetim eksikliği yok. Bir ihmal varsa ortaya çıkacak, gereken yapılacaktır.”

Paylaşılan yemek fotoğrafı tepki çekmişti.

KEYİF YAPMADIK YARDIMI KONUŞUYORDUK

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), Sakarya’da havai fişek fabrikasındaki patlamanın ardından yemek organizasyonu yapmıştı. Tepki çeken etkinlikle ilgili MÜSİAD’dan şu açıklama yapıldı: “Bizler korkunç patlama sonunda hemen yöneticilerimiz ve üyelerimizle bir araya gelip, işçi kardeşlerimiz için yapılacak yardımları planlıyorduk. Sanki akşam yemeğinde keyif yaparmışız gibi başlatılan bu iftira kampanyasını sonuna kadar kınıyoruz.”

Ayhan Barut

HAVAİ FİŞEK YASAKLANSIN

CHP Adana Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ayhan Barut, havai fişek kullanımının yasaklanması için Meclis’e teklif sundu. Sakarya Hendek’teki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamayı anımsatan Barut, insan, hayvan sağlığı ile çevreyi tehdit eden havai fişeklere engelleme getirilmesini istedi. Barut şöyle devam etti: “Gösterişten başka hiçbir işlevi olmayan havai fişekler 6 vatandaşımızın ölümüne neden oldu. Havai fişek kullanımı yasaklanmalı, kullananlar hakkında cezai yaptırım uygulanmalıdır.”

Kaynak

ATM’den para çekenlere önemli uyarı: Gizli tehlikeye dikkat!

Herhangi bir sokakta ATM'den para çekmek istiyorsunuz; ancak bilmediğiniz tehlikeli bir 'detay' var...

Parlak kariyer, ülke için kullanıldığında anlamlı

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncel, SÖZCÜ HaftaSonu'na konuştu: ABD'deki kariyerini noktalayıp Türkiye'ye döndükten sonra Çukurova Üniversitesi'nin Rektörlüğü'ne atanan Meryem Tuncel, "Bu benim aileme sözüm, ülkeme borcumdu" dedi.

AKP’den ‘Gerçekten herkesin söz ettiği bir Ak Troll ordusu var mı?’ sorusuna yanıt

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medyadaki ‘Ak troll’ tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu. Ünal, "‘No-name’ hesaplar ya da Ak Parti ile ilgisi olmayan hesaplar, bunlarla herhangi bir bağ oluşturmuyoruz” dedi.

İzmir’de 5. kattan 1. kattaki iş yerinin tentesine düşen adam yaralı kurtuldu

İzmir'in Karşıyaka ilçesinde, alkollü olduğu öğrenilen Murat A. (42),dengesini kaybederek, 5'inci kattaki balkondan 1'inci kattaki iş yerinin tentesine düştü. Yaralanan Murat A., itfaiye ekiplerince kurtarıldı

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Fırat: Ülkeniz için çaba sarf etmelisiniz

AKP’li Dengir Mir Mehmet Fırat’ın kızı Helün Fırat siyasete girme sebebini “İçinde yaşadığınız ülke için çaba sarf etmeniz gerekiyor” diyerek açıkladı.

Peş peşe uyarılar geliyor, durum vahim! Prof. İlhan vakalardaki artışı böyle açıkladı

Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, "Son 1,5 aya baktığımızda 1 aylık sürede saptanan aktif vaka, bu sefer 15 günlük sürede saptandı. Bu bize bulaşın gerçekten çok hızlı ve çok fazla miktarda olduğunu gösteriyor" dedi.