21.1 C
İstanbul
15 Temmuz 2020 Çarşamba 11:30
Ana Sayfa Siyaset Gazeteci Hoş: Arınç’a tükürdüğünü yalatacağım

Gazeteci Hoş: Arınç’a tükürdüğünü yalatacağım

Baştan söylüyorum… 15 Temmuz gecesi şehit olan 251 vatandaşımızı, 2 bin 190 gazimizi unutturtmayacağız!

Birileri anlaşmaya çalışsın…

Birileri ‘Aman bunlar döner iyi geçinelim’ desin.

Unutturmayacağız…

Tarih 16 Şubat 2010…

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, İsmailağa cemaati ile Fethullah Gülen hakkında soruşturma başlattı. Cemaate bağlı Medine Vakfı’nın kentte ve bazı ilçelerdeki evlerinde çocuklara yatılı dini eğitim verildiği iddiaları üzerine dinleme kararı alındı. 17 vakıf ve derneğe yapılan baskınlarda gözaltına alınan 26 kişiden 7’si tutuklandı. Fethullah Gülen’e yönelik, kara para aklama, casusluk KPSS ve polis akademisi sınav sorularını elde ederek kamuda kadrolaşma suçlarını kapsayan başlıklarla soruşturma başladığında kalemi kırıldı.

16 Şubat 2010’da Başsavcı Cihaner’in ev ve makam odası Fetullahçı yargı tarafından basıldı…

O gün bu haberi ilk veren kanal NTV’ydi…

NTV Haber Koordinatörü Mustafa Hoş yönetimindeki kanal haberi “Başsavcıya abluka” manşeti ile verdi.

Hoş, Fetullahçılarla aynı menzile yürüyen iktidarın baskısına rağmen başlığı kaldırmadı ve kanaldan istifa etti.

Arınç kime tükürmüştü?

Tarih 21 Şubat 2010…

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul’da ‘Demokratik Açılım’ konulu bir konferans verdi.

Bakın neler söyledi:

“Türkiye’de en önemli TV kanallarından birisi bunu bilerek istismar ediyor. ‘Başsavcılık basıldı’ diyor. ‘Tuuuu sana! Böyle basılma olmaz. Hukuk dili ‘arama yapıldı’, ama berduş dili nedir? ‘Basmak.’ Bunlar hep basmaya alışmışlar. Darbe geleneğinden geliyor, baskınlardan geliyor. Peki bunun hukuka aykırı neresi var?”

Sadullah Ergin konuşmalı!

Bugün… Bülent Arınç kanal kanal “FETÖ konusunda masum değiliz” diye açıklamalar yapıyor! Ancak… O gün savunduklarının arkasında! Peki gazeteci-yazar Mustafa Hoş’tan ya da İlhan Cihaner’den özür diledi mi? Geçen gün, OdaTv davasında Çağlayan’da konuştuğum Mustafa Hoş’u aradım. O günü anlattı:

Mustafa Hoş

“NTV’de Haber Koordinatörü’ydüm… O günlerde 3. Ordu Komutanı Saldıray Berk’in Ergenekon’dan gözaltına alınacağı konuşuluyordu. Erzurum’a televizyondan bir ekip yolladım. O sırada muhabir Erzincan’da olaylar olduğunu söyleyince ekibin oraya geçmesini istedim. İlhan Cihaner olayını ilk veren biz olduk ve ‘Başsavcıya abluka’ başlığını attık. Kıyamet koptu! Saat beşe kadar o başlık kaldı. Adalet Bakanı Sadullah Ergin makamında bir muhabirimizi resmen rehin aldı. O başlık kalkmadan odadan ayrılmasına izin vermedi ve Tayyip Erdoğan’ın çok kızdığını söyledi. Ben saat yedide doktor randevum olduğu için kanaldan ayrıldım ve başlığı değiştirdiler. Ben de kanala bir daha dönmedim, istifa ettim. Medyada bana ambargo başladı, çalıştırmadılar… Fetullahçılar beni ‘Ergenekoncu’ ilan etti… Hatta, Muhsin Yazıcıoğlu’nun helikopterini bile benim düşürdüğümü iddia ettiler. Birkaç gün sonra da Bülent Arınç kanalı ziyaret etti ve haber merkezinde ‘Burası hoş bir yermiş’ dedi… Bülent Arınç’a bir gün tükürdüğünü yalatacağım!”

Kaynak

‘Çoklu baro’ yürürlüğe girdi

AKP ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Karar Resmi Gazete’de: ‘Çoklu baro’ yürürlüğe girdi

AKP ve MHP milletvekillerinin imzasını taşıyan Avukatlık Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Alman turizm acenteleri İzmir’e geliyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı ile SunExpress, Almanya’nın önde gelen turizm acentelerini 16-19 Temmuz’da İzmir ve Kuşadası’nda ağırlayarak, Türkiye’nin güvenli tatil seçeneklerini tanıtacak

Ünlü sanatçının kardeşini yumruklayan taksiciye büyük şok!

Ataşehir’de kendisine küfür ve hakaret ettiği iddia edilen müşterisini 2 yumrukla yere seren taksicinin yolcu taşıma belgesi süresiz olarak iptal edildi. Taksinin saldırdığı müşterisinin ise ünlü sanatçı İbrahim Erkal’ın kardeşi Abdullah Erkal olduğu ortaya çıktı.

Nissan’dan yeni elektrikli SUV: Ariya!

Japon otomotiv devi Nissan'ın, global otomotiv pazarında yükselen trend olan SUV segmentindeki en yeni modeli Ariya'ya merhaba deyin! Renault ile olan ittifakın başındaki ismin karıştığı yolsuzluk, Nissan'ın Avrupa gibi bir pazarlardaki aktifliğini azaltması Ariya'nın marka açısından SUV kumarı olarak yorumlanmasına sebep oldu...

Taksici tarafından darp edilen kişi, İbrahim Erkal’ın kardeşi çıktı

İstanbul Ataşehir'de taksici tarafından darp edilen kişi, İbrahim Erkal'ın kardeşi Abdullah Erkal çıktı. Taksicinin belgesi süresiz olarak iptal edilirken, tarafların birbirinden şikayetçi olmadığı öğrenildi.