CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, geçtiğimiz temmuz ayınada verdiği soru önergesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda COVİD-19 salgını kaynaklı kaygı bozukluğu, anksiyete vb. nedenlerle tedavi gören personel sayısını sordu.

Tanrıkulu soru önergesinde;

10 Mart- 10 Temmuz tarihleri arasında Bakanlığınız personellerinden kaçı depresyon, kaygı bozukluğu, anksiyete vb. nedenlerle sağlık kuruluşuna başvurmuştur? Bakanlığınız personellerinden kaçı depresyon, kaygı bozukluğu, anksiyete vb. nedenlerle tedavi görmektedir? Tedavi gören personellerden kaçı ayakta kaçı yatarak tedavi görmüştür ya da görmektedir?  Bakanlığınızda 60 yaş/ üstü çalışan ve kronik rahatsızlığı bulunan toplam kaç personel vardır? Corona virüs sebebiyle hayatını kaybeden personel sayısı kaçtır?” sorularına yanıt istedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez arafından eylül ayında soru önertgesine verilen yanıtta, 10 mart ve 0 Temmuz tarihleri arasında COVİD-19 salgını kaynaklı kaygı bozukluğu, anksiyete vb. nedenlerle 3 personel başvuru yapmış olup, bu tanı kapsamında 10 Temmuz itibariyle 15 personel ayakta tedavi gördüğü bildirildi. 

Yanıtta ayrıca  Bakanlık bünyesinde 60 yaş üstü çalışan personel sayısının 52, herhangi bir kronik hastalığı olan personel sayısının ise 196 olduğu, bakanlık personeli arasında koronavirüs sebebiyle hayatını kaybeden personel olmadığı belirtildi.