28 C
İstanbul
8 Ağustos 2020 Cumartesi 14:50
Ana Sayfa Siyaset CHP’li Köksal: AKP’li yöneticiyle akrabaysan işin garanti!

CHP’li Köksal: AKP’li yöneticiyle akrabaysan işin garanti!

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, AKP’lilerin yakınlarının torpille bir yerlere atanmasına tepki gösterdi. Son olarak AKP Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın oğlu Alihan Karacan’ın THK Eskişehir Şube Başkanlığı’na, Mersin’in AKP’li Gülnar ilçe Başkanı Tevfik Kalemci’nin imamlık yapan ağabeyi Mehmet Kalemci’nin MUT Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne atanma haberini sosyal medya hesabından paylaşan Köksal, “Bunca insanın işsizlikten kıvrandığı ülkemde AKP’li bir yöneticiyle akrabaysan işin garanti!” ifadelerini kullandı.

AKP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde de bulunan Eskişehir AKP Milletvekili Harun Karacan’ın 26 yaşındaki oğlu Alihan Karacan, geçtiğimiz ay üye olduğu THK’na seçimsiz Eskişehir Şube Başkanı oldu.

Yine Mersin’in AKP’li Gülnar ilçe Başkanı Tevfik Kalemci’nin imamlık yapan ağabeyi Mehmet Kalemci’nin MUT Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’ne atandı.

Sözcü Gazetesi’nde ‘2 Ballı Atama’ başlığı ile yer alan haberi sosyal medya hesaplarında paylaşan CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, atamalara tepki gösterdi.

Köksal, paylaşımında “Liyakat mı o da ne? AKP’li bir siyasetçinin yakını olmak kafi. Bunca insanın işsizlikten kıvrandığı ülkemde AKP’li bir yöneticiyle akrabaysan işin garanti!!!skandal” ifadeleriyle birlikte Sözcü Gazetesi’nin haber kupürlerini de paylaştı.

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,