20.6 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 21:11
Ana Sayfa Siyaset AKP’li 18 kadın, ilçe başkanının tavrını gerekçe göstererek istifa etti!

AKP’li 18 kadın, ilçe başkanının tavrını gerekçe göstererek istifa etti!

Van’ın Erciş ilçesinde AKP Kadın Kolları’ndan 18 kişi yeni atanan İlçe Başkanı Nedim Sağlam’ın ‘psikolojik baskı ve rencide edici tavırları’ gerekçesiyle istifa ettiklerini duyurdu. İlçe Başkanı Sağlam ise iddiaları reddederek, istifaların partide kadın kollarındaki değişimlerden kaynaklı olduğunu savundu.

Van’ın Erciş ilçesinde AKP Kadın Kolları ilçe başkanı ve yönetim kurulu üyeleri istifa etti. 18 üyeden oluşan kadın kolları, İlçe Başkanı Nedim Sağlam ve yönetim üyelerinin kendilerine yönelik “psikolojik baskı, rencide edici davranış ve aşağılayıcı tavırları” gerekçesiyle topluca istifa ettiklerini duyurdu.

AKP Erciş ilçe başkanı Nedim Yamalı ise istifa eden AKP’li kadınların iddialarını kesin bir dille reddetti.

“PSİKOLOJİK BASKI VE RENCİDE EDİCİ TAVIRLAR NEDENİYLE…”

AKP’li kadınlar tarafından yapılan istifa açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

“18 Mart 2018 tarihinden bugüne kadar büyük bir onur ve gururla yürüttüğümüz Ak Parti Erciş Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyeleri olarak yeni atanan ilçe başkanımız Nedim Sağlam ve bilgi işleme bakan Yunus Deniz’in başkanımız Dürdane Şahin ve kadın kollarına yönelik psikolojik baskı ve rencide edici ve aşağılayıcı tavırlarından dolayı kendi irademizle yönetim kurulu üyeleri olarak istifa kararı almış bulunmaktayız. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

AKP’Lİ BAŞKAN İDDİALARI REDDETTİ

Konuyla ilgili SÖZCÜ’ye açıklamalarda bulunan AKP Erciş ilçe başkanı Nedim Sağlam ise şu ifadeleri kullandı;

*Parti içerisinde geçmiş görevlerde SKM başkanlığı yapmış ve uzun süredir parti içerisinde görev yapan biri olarak bu iddiaların hepsi gerçek dışıdır bunu samimi olarak söylüyorum.

*Değil psikolojik bir baskı Rabbim şahidim olsun ki ben o kardeşlerime bugüne kadar iğnenin ucu kadar rencide edici bir davranışta bulunmadım.

*Şu ana kadar bana istifa yazıları da gelmedi. Parti içerisinde kadın kollarımızın değişimiyle ilgili bir durumdan kendilerini savunma refleksiyle ilgili bir durum olduğunu düşünüyorum.

*Hatta basın açıklaması yapan kardeşimizi sabah aradım ve o açıklamayı okuyan kardeşimiz sabaha kadar uyumadığını söyledi. Bu kardeşlerime bir psikolojik baskı veya rencide edici davranış ne bugüne kadar uyguladım ne de uygularım çünkü terbiyem buna müsaade etmez.

*Onlar yine bizim kardeşlerimizdir ve bizimle çalışmışlar emek vermişlerdir. Fakat dediğim gibi bu olay tamamen asparagastır.

Kaynak

Türkiye’den ‘Ermeni işgali bitmeden ateşkesin anlamı olmaz’ mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile Ermenistan-Azerbaycan sorununa yönelik telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Bakan Çavuşoğlu'nun, Ermenistan işgali sona ermeden ateşkesin anlamı olmayacağını ifade ettiği öğrenildi

Corona virüsü belirtileri nelerdir? Hastalık nasıl bulaşır?

Corona virüsü tüm Türkiye’de etkisini göstermeye devam ediyor. Hatalığın en belirgin belirtileri arasında ateş, kuru öksürük ve yorgunluk bulunuyor.

İngiltere, Türkiye’yi karantina listesine aldı

İngiltere, koronavirüs (corona virüs) salgını ile mücadele kapsamında Türkiye ve Polonya’dan ülkeye giriş yapan yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi. İngiltere, koronavirüs salgını ile mücadele...

Kars merkezli PKK-KCK operasyonu: 21 gözaltı

Kars'ta, bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li Belediye Başkan yardımcıları ile HDP il ve bazı ilçe başkanlarının da arasında bulunduğu 21 şüpheli gözaltına alındı

Sosyal mesafeyi yok sayıp hücum ettiler!

Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlenen bir mağazanın açılış töreni, sosyal mesafe kuralının çiğnendiği görüntülere sahne oldu. Kurdele kesme töreni ardından girişlere hücum eden vatandaşlar sosyal mesafeyi yok saydı.

Medya Derneği Türkiye’nin tepki gösterdiği programı savundu

Başkanlığını Takvim gazetesi yazarı Kızıltaş’ın yaptığı Medya Derneği, Esra Erol’un programındaki DNA testi sahnesine yapılan eleştirilerin nedeninin FETÖ ve PKK ile mücadelede sergiledikleri...