SEDDK’da yeni yönetim görevine başladı

SEDDK’da yeni yönetim görevine başladı

Temmuz 20, 2022 Kapalı Yazar: admin

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (SEDDK) yeni atanan lider ve konsey üyeleri vazifelerine başladı.

SEDDK açıklamasına nazaran, 7 Temmuz tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan Cumhurbaşkanlığı kararı ile SEDDK Başkanlığına atanan Mehmet Akif Eroğlu, İkinci Lider Davut Menteş, Konsey Üyeleri Yusuf Dinç ve Mahmut Güngör 18 Temmuz’da vazifelerine başladı.

Eroğlu, sigorta ve özel emeklilik bölümlerinin iktisadın itici güçlerinden biri olarak, Türkiye’nin kalkınmasında kıymetli bir garanti olup, her iki bölümün sağlıklı bir biçimde büyümesinin güçlü Türkiye yolunda büyük kıymet arz ettiğini söz etti.

Eroğlu, “Kurulduğu günden bu yana kamunun faydasını gözeterek kesimin gelişimi için birçok değerli işe imza atan SEDDK’mız, yeni heyet üyeleri ve dinamik takımıyla bundan sonra da muvaffakiyetlerini emin adımlarla sürdürecektir.

SEDDK olarak yeni devrimizde bölümle ilgili tüm bahisleri daha öngörülebilir ve kucaklayıcı bir halde, ortak akılla çözmek ismine tüm paydaşlarla birlikte durmadan çalışacağız” dedi.