Samsung’un Tesla hayali, pek çok söylentinin akabinde nihayet gerçeğe dönüşebilir

Samsung’un Tesla hayali, pek çok söylentinin akabinde nihayet gerçeğe dönüşebilir

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

Geçtiğimiz yıl içerisinde ortaya çıkan birtakım haberler, Samsung’un, Dünya’nın en büyük elektrikli araç (EV) üreticisi Tesla için kamera tedarikçisi olmaya çalıştığını öneriyordu. Fakat husus hakkında resmi bir doğrulama hiç gelmedi. Fakat artık, Koreli teknoloji devi en sonunda Tesla ile görüşmelerde bulunduğunu doğruladı.

Samsung Electro-Mechanics, MESKEN üreticisi ile potansiyel bir kamera tedarikçisi olabilmek için temas halinde olduğunu resmi olarak açıkladı. Fakat şu anda görüşmeler şimdi erken evrelerinde üzere gözüküyor ve Samsung şimdi kontratın boyutu hakkında rastgele bir ayrıntı vermiyor. Lakin Reuters’in bildirdiğine nazaran Samsung, bir düzenleyici müracaatında “kamera modüllerini geliştirme ve çeşitlendirme” çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Samsung, geçtiğimiz yıl arabalar için birinci kamera sensörü olan ISOCELL Auto 4AC’yi tanıtmıştı. Yeniden geçtiğimiz yıl, Tesla Cybertruck’lar için kamera tedariki sağlamak emeliyle 436 milyon dolarlık bir muahede imzaladığına dair haberler duyulmuştu.

Bu yılın başlarında da Samsung Electro-Mechanics’in, LG Innotek’in önüne geçerek Cybertruck kamera kontratını kazandığını öneren bir öbür savlar ortaya çıktı.