23.1 C
İstanbul
6 Ağustos 2020 Perşembe 04:44
Ana Sayfa Sağlık Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı süresi uzatıldı!

Sağlık çalışanlarının ücretsiz ulaşım hakkı süresi uzatıldı!

İstanbul’da sağlık çalışanlarının toplu taşıma araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak kullanma süresi İBB Meclisi tarafından 31 Ağustos’a kadar uzatıldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararı uyarınca sağlık personelinin çağrılara süratle ulaşmalarını kolaylaştırmak amacıyla pandemi sürecinde şehir içi toplum ulaşım araçlarını 31 Mayıs 2020 tarihine kadar ücretsiz kullanmaları kararlaştırılmıştı.

11 Mayıs 2020 tarihli İBB Meclis kararıyla da sağlık çalışanlarının İstanbul genelinde İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu taşıma araçlarını ücretsiz kullanmaları sağlanmıştı.

SÜRE UZATILDI

İBB Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü tarafından salgın riskinin yoğun olarak devam ettiği İstanbul’da sağlık çalışanlarının İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan toplu ulaşım araçlarını ve İSPARK otoparklarını ücretsiz olarak kullanma süresinin 31 Ağustos 2020 tarihine kadar uzatılması konusunda karar alınması istendi.

Talep, İBB Meclisi’nin 17 Temmuz tarihli oturumunda gündeme geldi. Komisyonlar tarafından uygun bulunan teklif oybirliği ile kabul edildi.

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,