Rockstar, Red Dead Online’daki Odağını GTA VI’ya Kaydırdı

Rockstar, Red Dead Online’daki Odağını GTA VI’ya Kaydırdı

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

 
Sevilen Grand Theft Auto serisinin geliştiricisi Rockstar Games bir haber gönderisinde, son birkaç yıldır geliştirme kaynaklarını GTA serisinin bir sonraki oyununa kaydırdığını açıkladı. Bu durum Rockstar’ın Red Dead Online’a daha az odaklanmasına neden oldu.
 
Rockstar, odağını serinin yeni oyununa kaydırırken Red Dead Redemption 2’nin çevrimiçi modu için artık büyük içerik güncellemelerinin gelmeyeceğini açıkladı. Red Dead Online’a olan dayanağını kıymetli ölçüde azalttığını duyuran Rocsktar, kaynakların birçoklarını GTA VI için harcayacak. Rockstar, yeni oyun ile “beklentilerini ötesine geçmeyi” istediğini bildirdi. Firma bu kapsamda, yeni modlar yahut büyük güncellemeler eklemek yerine Red Dead Online’daki mevcut modları geliştireceğini belirtti.
 
Rockstar açıklamasında şunları bildiriyor: “Son birkaç yıldır kaynaklarımızın birçoklarını Grand Theft Auto serisindeki bir sonraki oyun için harcıyoruz. Yeni oyun ile oyuncuların beklentilerini aşmayı istiyoruz. Yaşadığımız bu süreçten ötürü, Red Dead Online’ı destekleme konusunda birtakım değişikliklere gittik.
 
Red Dead Online’daki mevcut modları daha da geliştirecek ve yeni misyonlar sunmaya devam edeceğiz. Sezonluk özel etkinlikler ve tecrübe iyileştirmeleri sunacağız lakin evvelki yıllarda yaptığımız gibi büyük içerik güncellemeleri yerine mevcut modları destekleyeceğiz ve geliştireceğiz.
 
Topluluğumuza daima takviyeleri için bir defa daha teşekkür etmek istiyoruz. Bu noktaya kadar aldığımız tüm yapan geri bildirimler için hakikaten minnettarız.”