Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, nereli? 'Ateist' sözleri tartışma konusu oldu haberi | OnlineHaberci.comOnlineHaberci.com-Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haber

23 Kasım 2020 - 12:50

Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, nereli? ‘Ateist’ sözleri tartışma konusu oldu

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman’ın, “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir” sözleri tartışma konusu oldu. İşte, Öykü Gürman’ın hayat hikayesi…

Öykü Gürman kimdir, kaç yaşında, nereli? ‘Ateist’ sözleri tartışma konusu oldu
Son Güncelleme :

21 Kasım 2020 - 12:32

7 görüntülenme

Şarkıcı ve oyuncu Öykü Gürman’ın, “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir” sözleri tartışma konusu oldu. İşte, Öykü Gürman’ın hayat hikayesi…

Bloomberg HT’de yayınlanan Aslı Safak’la İşin Aslı programına katılan Öykü Gürman’ın, babasıyla ilgili söylediği sözler sosyal medyada yankı uyandırdı. 38 yaşındaki şarkıcı, merhamet ve vicdandan başka hiçbir şey için yaşamayacağının altını çizerek, “İnançsız birinin merhametli ve vicdanlı olabileceğine inanmıyorum. İnançsızlık egoizm ve bencillik getirir” dedi.

Anne ve babasının birbirinden farklı olduğunu ifade eden Öykü Gürman, Aslı Şafak’ın “Yakınınızda inançlı olmayan biri var mı?” sorusuna “Babam ateistti” yanıtını verdi.

Aslı Şafak’ın, “Babanız tarafından sevildiniz m?” sorusundan sonra Gürman’ın gözleri doldu. Konuşurken boğazı düğümlenen Gürman, “Babam beni kendine göre sevdi. Duygusallığımı eleştirdi. Kimse bir insanın gözyaşının hesabını soramaz. Ayrılık burada başlar” diye konuştu.

ÖYKÜ GÜRMAN BİYOGRAFİSİ

4 Ağustos 1982 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Öykü Gürman aslen Trabzonludur. 

İlkokul eğitimini ‘Özel Efdal Ana ve İlkokulu’nda tamamlayan Öykü Gürman, ortaokulu ‘İstek Vakfı Acıbadem Lisesi’nde bitirdi. 2001 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nden mezun oldu. 2001 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuarını kazanarak müzik eğitimine keman ve şan dersleri alarak devam etti.

2007 yılında ikiz kardeşi Berk Gürman ile kurdukları müzik grubuyla geniş kitlelerce tanındı. Gürman kardeşlerin birliktelikleri 2010 yılında sona erdi.

Akdeniz ve Arap müziğini harmanlayarak yaptığı müzik, beğeni topladı. Video paylaşım sitesi Youtube’a Berk Gürman ile hazırladıkları ‘Evlerinin Önü Boyalı Direk’ şarkısı 10 milyondan fazla kez izlendi.

İlk albümü ‘Kısmet’te toplam 10 şarkı vardır. Berk Gürman’ın imzasını taşıyan şarkıların yanı sıra türküleri de flamenko ile birlikte harmanlayıp albüme koydu. TRT 1 ekranlarında ‘Boyalı Direk’ adlı müzik ve sohbet programı hazırladı ve sundu.

ÖZEL YAŞAMI

1982 doğumlu olan Öykü Gürman, 2020 yılı itibariyle 38 yaşındadır.

4 Ağustos 2015 türkücü Yavuz Bingöl ile evlendi ve 15 Nisan 2016 tarihinde boşandı.

Öykü Gürman 1.69 metre boyunda, 53 kilo ve aslan burcudur.

Sosyal paylaşım sitesi Instagram’da @oykugurman kullanıcı adıyla yer almaktadır.

ÖYKÜ GÜRMAN DİZİLERİ VE FİLMLERİ

2018 – Sen Anlat Karadeniz (Asiye) (TV Dizisi)
2014 – Panzehir (Zeynep Korkut) (Sinema Filmi)
2014 – Urfalıyam Ezelden (Ceylan) (TV Dizisi)
2004 – Türkü Filmi (TV Dizisi)

ÖYKÜ GÜRMAN ALBÜMLERİ

2007 – Kısmet
2009 – İki Arada
2011 – Bir Başka
2014 – Urfalıyım Ezelden
2015 – Aşk Zamanı

ÖYKÜ GÜRMAN ÖDÜLLERİ

2007 – Kral TV – Yılın En İyi Çıkış Yapan Grubu
2007 – Magazin Gazetecileri Derneği – Yılın En İyi Çıkış Yapan Yorumcusu
2008 – Radio N101 – “En İyisi Sizsiniz” ödülü
2008 – Hürriyet Altın Kelebek ödülü

Kaynak