NBA 2K23’ün Yıldızı Kim Olacak? Yeni Oyunun Kapak Yıldızı Belli Oldu

NBA 2K23’ün Yıldızı Kim Olacak? Yeni Oyunun Kapak Yıldızı Belli Oldu

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

2K, son 21 yılın en çok beğenilen ve en çok satan NBA oyun simülasyon serisinin son versiyonu olan NBA 2K23’ün kapağında yer alan isimleri açıkladı. Üç kez All-Star takımına alınan, 2021-22 Kia All-NBA First Team’ine seçilen Phoenix Suns’ın yıldızı Devin Booker, bu yılın Standart Edition ve Digital Deluxe Edition versiyonlarının kapağını süsleyecek. Gelmiş geçmiş en iyi basketbolcular arasında gösterilen, altı kez NBA Şampiyonluğu yaşayan ve beş kez Kia NBA En Değerli Oyuncu ödülünü alan Michael Jordan da NBA 2K23 Michael Jordan Edition ve yeni NBA 2K23 Championship Edition versiyonlarının kapağında yer alacak.

Devin Booker, “Kendimi oyunun kapağında görünce hayallerim gerçeğe dönüştü. Çocukluğumdan beri büyük bir NBA 2K oyuncusu olarak, sadece basketbolun efsanelerinin yer alabildiği oyunun kapağında bulunmak bana hayal gibi geliyor. Ayrıca basketbolu tamamen değiştiren ve örnek aldığımız Michael Jordan ile WNBA’in iki gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu Diana Taurasi ve Sue Bird’ün de oyunun kapağında yer alması beni gururlandırdı” dedi.

Bu yıl, NBA 2K23 dört farklı versiyonda fiziksel ve dijital formatta satışa sunulacak. Bunlar, Standard Edition, çapraz platform Digital Deluxe Edition, Michael Jordan Edition ve 12 aylık NBA League Pass üyeliği içeren tamamen yeni ve özel Championship Edition olacak. Ön siparişe açılan tüm versiyonlar, 9 Eylül’de satışa sunulacak.

● Standard Edition oyunun tüm içeriğinin yanı sıra Sonbahar’da müzik ve basketbol kültürünü bir araya getiren yeni bir versiyon sunacak. Konuyla ilgili önümüzdeki günlerde daha fazla bilgi paylaşılacak.

● Çapraz platform sağlayan Digital Deluxe Edition, 10 K MyTeam puanı, 10 MyTeam jetonu, 23 MyTeam Promo Paketi; Kapak Yıldız Oyuncuları: Safir Devin Booker, Zümrüt Michael Jordan: Free Agent Paketi: 1 Elmas Jordan Ayakkabısı (Satılamaz) ve 1 Zümrüt Coach Kartı; My Career modu için de, 10×6 farklı MyCareer Yetenek Desteği, 10×3 farklı Gatorede Desteği, 2 saatlik double XP Coin, 4x MyCareer Tişört, sırt çantası, özel dizayn kapak yıldızı kaykayı ve kol bandı.

● Michael Jordan Edition, Dijital Deluxe Edition’ndan farklı olarak MyTeam ve MyCareer modlarında kullanılabilen 100K sanal para sunuyor.

● Yeni Championship Edition, 12 aylık NBA League Pass* üyeliği ile birlikte geliyor. Ayrıca MyTeam sezon ilerlemede yüzde 10 XP desteği, MyCareer sezon ilerlemede yüzde 10 XP desteği, çıkışta Michael Jordan temalı Go-Kart, ek olarak 100 K sanal para, ayrıca MyTeam ve MyCareer içerikleri. Dijital formatta sadece ön siparişle satılabilecek bu versiyon, fiziksel olarak da seçili bölgelerde satılacak ve stoklarla sınırlı olacak.

● Digital Deluxe Edition, Michael Jordan Edition, ve Championship Edition versiyonlarında PS4 ve PS5 konsolları çapraz platformlarda erişim sağlayacak.

NBA 2K Global Pazarlama Stratejisi Genel Müdür Yardımcısı Alfie Brody, “NBA 2K23’ün global kapak yıldızları için Michael Jordan ve Devin Booker’dan daha uygun isimler bulamazdık. Oyunun üzerindeki etkisi nesiller boyunca sürecek olan Michael, tarihin en büyük sporcularından biri olduğunu kanıtladı. MJ’in başarıları, Devin Booker’ın genç ama şimdiden olağanüstü kariyeri ile birlikte önümüzdeki yıllarda dünyanın dört bir yanındaki basketbol severlere ilham verecek. Ayrıca bu yılki WNBA kapağında, tarihe damgasını vuran ve başarılı performansını sürdüren iyi oyuncu Diana Taurasi ve Sue Bird’ün de yer aldığını söylemek gerek,” dedi.

ABD ve Kanada’da yaşayan oyuncular, özel NBA 2K23’ün WNBA Edition versiyonunu satın alabilecek. Oyunun kapağında Phoenix Mercury’nin iki kez Kia WNBA Finalleri’nin en değerli oyuncusu seçilen, üç kez WNBA Şampiyonluğu’na ulaşan, WNBA’nin tüm zamanlarının en skorer oyuncusu olan ve beş Olimpiyat altın madalyası bulunan Diana Taurasi ile Seattle Storm’un dört kez NBA şampiyonu, 13 kez WNBA All-Star takımına seçilen, beş Olimpiyat altın madalyası bulunan WNBA’in tüm zamanlarının en çok asist yapan oyuncusu Sue Bird yer alıyor. WNBA sürümü, oyun içi bonus içeriklerinde Sue Bird ile Diana Taurasi’nin WNBA formalarını da içerecek. Ayrıca NBA 2K, kadınların basketbolda daha fazla temsil edilmesini desteklemeyi hedefliyor. Bu doğrultuda Every Kid Sports ile ortaklık kuran NBA 2K, 100 bin dolarlık bağışla, ABD genelinde 550’den fazla kız çocuğuna destek oluyor.

Basın bülteninden derlenmiştir.