Milyarder Bitcoin yatırımcısından çılgın Bitcoin tahmini

Milyarder Bitcoin yatırımcısından çılgın Bitcoin tahmini

Temmuz 20, 2022 Kapalı Yazar: admin

Bir vakitler kendisine “Bitcoin’in Forrest Gump’ı” diyen milyarder yatırımcı Mike Novogratz, kripto para sanayisindeki son türbülansın “tam teşekküllü bir kredi krizi” olduğunu söyledi ve sistemdeki kaldıracın büyüklüğü konusunda çok yanıldığını kabul etti.

Novogratz, Bloomberg Kripto Tepesi’nde Salı günü yaptığı konuşmada “İnsanların, profesyonel kurumların bilançolarında ortaya çıkacak ve zincirleme olaylara neden olan kayıpların büyüklüğünü iddia edebildiklerini düşünmüyorum” biçiminde konuştu.

Terra ve Luna’nın ardındaki şirket olan Terraform Labs’ın büyük bir destekçisi olan Galaxy Digital Holdings Ltd.’nin kurucusu olan Novogratz, “Sabitkoinlerin çöküşünden çıkarılan ders, hem piyasanın hem de perakende yatırımcıların hakikaten çok, çok az risk idaresi kavramına sahip olması” dedi.

“Kalp tabibim 1 milyon dolar kaybetti”

Novogratz, düzenleyicileri yatırımcıları korumak için gereğince adım atmamak ve kurumların büyük ölçüde kaldıraç kullanmasına müsaade vermekle suçladı. Kripto düşüşünü finansal krizde Lehman Brothers’ın çöküşüyle ​​karşılaştıran Novogratz dalda daha fazla şeffaflık davetinde bulundu.

Novogratz, “SEC’in ne yapması gerektiğini, yapabileceğini yahut yapmış olabileceğini bilmiyorum, fakat perakende yatırımcıları korumak için fazla bir şey yapmadılar” dedi ve kalp tabibinin yakın vakitte Celsius’un çöküşünde 1 milyon dolar kaybettiğini tabirlerine ekledi.

“Bitcoin 500 bin dolar olacak”

Kripto varlık piyasasında “en berbatın geride kaldığını” söyleyen Novogratz “Mevcut meseleler perakende yatırımcılarıarasında güvensizliği artırmış olsa da, bilhassa dünya çapındaki merkez bankaları enflasyonla uğraş ederken Bitcoin argümanı hala güçlü olarak dikkat çekiyor.” dedi.

Bitcoin’i kıymeti artacak “anti-popülist” bir varlık olarak nitelendiren Novogratz dünyanın en büyük kripto varlığının eninde sonunda 500 bin dolara ulaşacağını öngördü.