Millet İttifakı'nın oy oranı açıklandı haberi | OnlineHaberci.comOnlineHaberci.com-Haberler, Son Dakika Haberleri, Güncel Haber

19 Ekim 2020 - 16:55

Millet İttifakı’nın oy oranı açıklandı

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Millet İttifakı’nın oy oranına ilişkin açıklama yaptı.

Millet İttifakı’nın oy oranı açıklandı
Son Güncelleme :

12 Ekim 2020 - 11:10

8 görüntülenme

CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak, Millet İttifakı’nın oy oranına ilişkin açıklama yaptı.

CHP’li Erdoğran Toprak, CHP’nin oyunun gerilediği yönünde açıklanan anket sonuçlarının gerçeği yansıtmadığını söyledi.

Toprak, Millet İttifakı’nın oy oranının yüzde 57 ve üzerinde olduğunu kaydederek bu başarının sırrının CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortaya koyduğu vizyon olduğunu ifade etti.

Yazılı açıklama yapan Toprak şu açıklamalarda bulundu:

“Cumhur İttifakı hızla taban yitirmekte, oy kaybetmektedir. Güncel siyasi tablonun en somut gerçeği budur. Bu tablonun yarattığı panikle toplumsal ve siyasal gerilimi tırmandırarak kendi içinde ve seçmen nezdinde konsolidasyon sağlamaya çalışan iktidar her alanda muhalefeti ve örgütlü sivil toplumu, medyayı, meslek kuruluşlarını baskılamaya, itirazsız bir ortam oluşturmaya çalışmaktadır. Açıklanan Yeni Ekonomik Program, Orta Vadeli Mali Plan hedef ve vaatleri mürekkebi kurumadan anlamsız hale gelmiştir. Kamuoyu araştırma kuruluşlarının yaptığı anketlerdeki ortak nokta, Cumhur İttifakı’nın hızla eridiği, oy toplamının yüzde 35- 40’ların altına indiği yönündedir.

Buna karşılık Millet İttifakı oyları yüzde 57 ve üzerine doğru yükselmeye devam etmektedir. Bu noktada son dönemde bazı kamuoyu araştırmalarında, CHP üzerinden algı operasyonlarına girişilerek CHP oylarının gerilediği yüzde 17-18’lere indiği şeklinde anketler yayınlanmaktadır. Oysa durum tam tersidir. Hem partimizin hem de CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nın siyasi vizyonu, demokrat ve herkesi kucaklayan tavrıyla ortaya koyduğu ilkeli siyasi çizgi sayesinde Millet İttifakı’nın oyları artmaktadır. Millet İttifakı’na kitlesel yöneliş hızlanmaktadır.”

CHP’li Toprak açıklamasını sonlandırırken erken veya zamanında yapılacak ilk seçimde Millet İttifakı’nın adaylarının açık ara seçimleri kazanacağını kaydetti.

Toprak,”İktidar hangi senaryoları devreye sokarsa soksun, halkın umutlarını gerçekleştirecek CHP iktidarı yakındır” dedi.

Kaynak