McDonald’s İngiltere’de 14 yıl sonra fiyat artırdı

McDonald’s İngiltere’de 14 yıl sonra fiyat artırdı

Ağustos 3, 2022 Kapalı Yazar: admin

Fast food devi, McDonald’s, çizburgerin fiyatlarını artan maliyetlerin tesiriyle 14 yıldır birinci kere artırdı.

Şirket, İngiltere’deki müşterilere Çarşamba sabahı yaptığı açıklamada çizburger fiyatını 99 peniden 1,19 sterline çıkardığını söyledi. McDonald’s, tüketiciler üzerinde artan baskının son işareti olarak olarak, “enflasyondan en çok etkilenen menü öğelerinin” fiyatını 10 peni ile 20 peni ortasında artırdığını söyledi.

Bununla birlikte, birtakım eserlerin fiyat değişikliğinden etkilenmeyeceğini, kimilerinin ise franchise sahipleri tarafından değiştirilebileceğinden Birleşik Krallık’ta farklılık göstermesinin mümkünlük dahilinde olduğunu vurguladı.

McDonald’s İngiltere ve İrlanda CEO’su Alistair Macrow, artışın, şirketin “inanılmaz derecede güçlü zamanlarda” başa çıkmasına yardımcı olmak için gerekli olduğunu söyledi.

McDonald’s, İngiltere ve İrlanda CEO’su Alistair Macrow, artışın, şirketin “inanılmaz derecede kuvvetli zamanlarda” başa çıkmasına yardımcı olmak için gerekli olduğunu söyledi.

Müşterilere gönderdiği bir e-postada, “Tıpkı sizin üzere, şirketimiz, restoranlarımızın sahibi ve işletmecisi olan franchise’larımız ve tedarikçilerimizin tümü artan enflasyonun tesirini hissediyor. Bu türlü vakitlerde, kıymet sağlamanın değerli olduğunu biliyoruz. İngiltere’de 1974’te açıldığından beri, uygun fiyatlarla hizmet sunmayı taahhüt ettik ve bu taahhüt değişmeyecek. Lakin bugünün baskıları, birçokları üzere bizim de fiyatlarımız konusunda sıkıntı seçimler yapmamız gerektiği manasına geliyor. Fiyat değişiklikleri elimizden geldiğince geciktirdik ve en aza indirdik. “ tabirlerini kullandı.