23.4 C
İstanbul
14 Ağustos 2020 Cuma 02:57
Ana Sayfa Yaşam Astroloji Kadınların özel günlerini takip eden uygulama 3 milyonu devirdi

Kadınların özel günlerini takip eden uygulama 3 milyonu devirdi

Kadınların dijital asistanı olma iddiasıyla yola çıkan Pepapp, kullanıma sunulduğu tarihten bugüne kadar 3 milyondan fazla kez indirildi. Kadınların özel günlerini takip etme, sağlıklı ve rahat bir dönem geçirme dışında çeşitli konularda destek olan uygulamanın çıkış noktasını ve bugüne geliş hikayesini PeppApp’ın kurucuları Emrah Yiğit ile Berke Uygun, Hürriyet’e anlattı.

Pepapp uygulaması nasıl ortaya çıktı? Kimler kuruluşunda önemli rol oynadı?

Çevremizdeki kadınları gözlemlediğimizde, onların özel günleri başta olmak üzere her gününde ihtiyaç duyabilecekleri bilgi veren, motive eden ve eğlendiren bir dijital asistan yaratma fikri ortaya çıktı ve adı Pepapp oldu. Sağlık sektörü odaklı reklam ajansımızın bir ürünü olarak, üç kurucu ortağın ve elbette oldukça kalabalık bir ekibin emeğiyle Pepapp markası hayata geçirildi.

Şu an kaç kişi kullanıyor?

Pepapp’ın şu anda 3 milyon indirmesi, aylık 800 bin aktif kullanıcısı var.

Hangi özelliklere sahip?

Kadınların regl, ovülasyon, PMS dönemlerini takip ediyor, onlara bu dönemlere özel tavsiyeler veriyor, bu özel günlerin haricinde ise bilgilendiren, eğlendiren tavsiyelerle yanlarında oluyor. Bunların yanı sıra PepArt adında kültür sanat tavsiyeleri, Astropep adında astroloji tavsiyeleri veren Premium özellikleri de var. Henüz yayına girmemiş ve yakında gelecek diğer Premium özellikler ise, sportif ve sağlıklı beslenmek isteyen kadınlar için FitPep, uzmana soru sorabilmek üzere PepDoc, yoga ve meditasyon tavsiyeleri için PepYogi.

Yayında olan en yeni özelliği ise PepStore. Kullanıcılar app içerisinde video izleyip PepCoin topluyor ve bu PepCoin’lerle ürünlerin açık artırmalarına katılıyor, en yüksek teklifi veren, açık artırma süresi dolduğunda ürünü kazanıyor.

Sadece kadınlara yönelik bir uygulama mı?

Evet, Pepapp’taki her şey onlar kendini daha iyi hissetsin diye. Yakında devreye sokacağımız Partner modu erkekler için olacak ama amaç yine aynı: Kadınlara kendini nasıl daha iyi hissettirebiliriz?

Kimlerden yatırım/destek aldınız?

Yakın geçmişte Erdem Yurdanur ve Bensu Soral Baş’tan iki farklı yatırım aldık.

Gelecek hedefleriniz neler?

Pepapp’ı, bir kadının ihtiyaç duyabileceği her şeyi bulabildiği bir mecra haline getirebilmek; bunun için planladığımız diğer modlar Hamilelik, Anne-Bebek ve Partner modları. 2021 yılında hayata geçirmeyi hedefliyoruz. 

Kadınların özel günlerini takip eden uygulama 3 milyonu devirdi

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,