Kripto para borsası Bitmex olası bir teklifi değerlendirdiğini açıkladı

Kripto para borsası Bitmex olası bir teklifi değerlendirdiğini açıkladı

Temmuz 31, 2022 Kapalı Yazar: admin

Singapur ve Tayland pazarlarında faaliyet gösteren kripto para Borsası Zipmex Pazar günü yaptığı açıklamada ilgili taraflarla yapılan görüşmeler ve kıymetlendirme sonrası muhtemel bir teklifi değerlendirmeye aldığını duyurdu.

Asya merkezli kripto para platformu son haftalarda dijital varlık sanayisinde finanslar zorluklar yaşayan platformlardan biriydi. Firma kesime yayılan bir dizi temerrüt olayı sonrası Perşembe günü para çekme süreçlerini durdurmuştu.

Zipmex Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Çok sayıda ilgili tarafla görüşmelerimizde kayda bedel derecede ilerleme sağlandı. Bu taraflardan biri gerekli durum değerlendirmelerini başlatabilmek için kapalılık yükümlülüklerini içeren bir mutabakat muhtırasını içeren koşullar öne sürdü” sözleri kullanıldı.

Şirket Cuma günü paylaştığı bir tweette yalnızca ticari cüzdanlardan çekim yapılmasına müsaade vereceğini öbür hesaplardan çekim süreçlerinin askıda kalmayı sürdüreceğini açıklamıştı.

Son devirde sıkıntılı kripto firmalardan Babel Finance ve Celsius Network şirketlerinde sahip olduğu riskler yaşayan Zipmex’in açıklamasına nazaran şirketin Babel Finance’te 48 milyon dolar, Celsius Network’te ise 5 milyon dolarlık riski bulunuyor.