Johnny Depp, 2 yılı aşkın bir müddetin akabinde Netflix ile geri dönüyor

Johnny Depp, 2 yılı aşkın bir müddetin akabinde Netflix ile geri dönüyor

Temmuz 10, 2022 Kapalı Yazar: admin

2022 yılının büyük bir kısmını eski eşi Amber Heard ile güçlü bir dava sürecinde geçiren Johnny Depp, iki yılı aşkın bir mühletin akabinde birinci sineması ile Netflix’e gelecek. En son 2020 yılında yayımlanan uzun metrajlı drama sineması Minamata’da görülen Depp’in, La favorite’te Fransız kıralı Kral Louis XV’i oynayacağı doğrulandı.

Depp ve Netflix’in iştirakine dair birinci haberler 7 Temmuz tarihinde Bloomberg’in haberlerinin, Depp’in yeni sinemasının finansına ve yayınlanmasına Netflix’in yardımcı olacağı bilgileriyle ortaya çıkmıştı. Lakin daha sonra bir Netflix sözcüsü ile görüşen TechRadar tarafından doğrulandığı üzere akış devi sinema için finans takviyesi sağlamayacak, bunun yerine sinema yayımının akabinde sinemanın platform üzerinde gösterimi için lisansları aldı.

La Favorite’in üretimini, Fransız şirketi Why Not Productions üstleniyor. Sinemanın 2023 yılında Fransa’da sinemalarda gösterime girmesi bekleniyor ve bundan 15 ay sonra Netflix üzerinde yayımlanacak. Fakat bu durumda bile yalnızca Netflix’in Fransız üyeleri tarafından izlenebilir olacak.

Fransa’nın tarihi Versailles Sarayı’nda çekilen sahnelerin de bulunduğu sinemada, Depp’e Maiwenn Le Besco eşlik edecek. Maiwenn, sinemanın hem direktörlüğünü hem de yıldız rolünü üstlenecek.

İkilinin yanı sıra sinemada Pierre Richard ve Noémie Lvovsky de yer alacak…