Hepsiburada yönetiminde bayrak değişimi

Hepsiburada yönetiminde bayrak değişimi

Temmuz 30, 2022 Kapalı Yazar: admin

Türkiye’nin dünya teknoloji Borsası Nasdaq’a kote birinci ve tek şirketi Hepsiburada’nın idaresinde 1 Ocak 2023 tarihinde bayrak değişimi yaşanacak.

Şubat 2019’dan bu yana şirketin CEO’luk vazifesini yürüten Murat Emirdağ, kendi isteğiyle yıl sonu prestijiyle ayrılarak vazifesine Hepsiburada İdare Heyeti Üyesi olarak devam edecek. 1 Ocak 2023 prestijiyle CEO’luk vazifesini Amazon’un küresel üst seviye yöneticilerinden Nilhan Onal üstlenecek.

Nilhan Onal, Hepsiburada’ya katılmadan evvelki yedi yıl boyunca Amazon’un Avrupa’da tüketici elektroniği, sigorta, giysi ve ayakkabı üzere kıymetli kategorilerini muvaffakiyete taşımasının yanı sıra, Amazon Nakliye (Amazon Shipping) şirketini de kurdu ve dünya liderliği misyonunu muvaffakiyetle yaptı. Onal, Amazon’dan evvelki on yıl boyunca Procter&Gamble bünyesinde de besin ve kozmetikten mesken bakım eserlerine kadar birçok kategoride ve coğrafyada kıymetli yöneticilik rolleri üstlendi. Nilhan Onal birçok ödülünün yanı sıra, 2021 yılında Türkiye’nin dünyadaki en başarılı yöneticileri listesinde (H&S – Küresel Turks par Excellence) ve Avrupa’nın en kıymetli bayan teknoloji önderleri listelerinde yer aldı.

Atamayı pahalandıran Hepsiburada kurucusu ve İdare Heyeti Lideri Hanzade Doğan, Murat Emirdağ’a son dört yıl boyunca Hepsiburada ve Türkiye dijital ekosisteminin gelişimindeki değerli dönüm noktalarında sergilediği güçlü liderlik için teşekkür ederek “Murat’ın İdare Konseyindeki yeni vazifesinde Hepsiburada’nın gelişimine stratejik katkılar sağlamaya devam edecek olmasından memnunluk duyuyorum” dedi.

Nilhan Onal’a 1 Ocak 2023’te devralacağı misyon için muvaffakiyetler dileyen Doğan “Nilhan’ın e-ticaret, lojistik ve eser geliştirme bahislerinde Fortune 500 şirketlerini de kapsayan 25 yıllık deneyiminin akabinde, Hepsiburada’nın yeni periyoduna liderlik edecek olmasından büyük heyecan duyuyorum. Hepsiburada’nın müşterilerine ve satıcılarına en âlâ servisi sunma seyahatinde Nilhan’ın güçlü tecrübesinin yeni bir periyodu başlatacağına inanıyorum. Bu görevlendirmenin ülkemiz için de güzel olmasını diliyorum” dedi.

Onal: Bu kıymetli ve gurur verici misyonla Türkiye’ye dönmenin memnunluğunu yaşıyorum

Nilhan Onal yeni misyonuyla ilgili yaptığı açıklamada “Hepsiburada’nın muvaffakiyet öyküsünün bir modülü olmanın, bu kıymetli ve gurur verici vazifeyle Türkiye’ye dönmenin memnunluğunu yaşıyorum. Hepsiburada’nın müşterileri için muteber, yenilikçi ve samimi bir yol arkadaşı olma misyonunun geçmişteki ve gelecekteki muvaffakiyetinin anahtarı olduğuna inanıyorum. Türkiye’nin dijital dönüşümüne liderlik eden Hepsiburada’nın üstün hizmet ve kalite anlayışını kusursuz takım arkadaşlarımla birlikte daha da ileriye götürmesine, bu anlayışı farklı ülkelere taşımasına ve ekosistemiyle birlikte büyüyüp gelişmesine liderlik edeceğim için heyecanlıyım” dedi.

Emirdağ: Vazifeme İdare Şurası üyesi olarak devam edeceğim

Hepsiburada’da CEO olarak misyon yaptığı müddet boyunca şirketin büyüme seyahatine; entegre bir teknoloji ekosistemine dönüşmesine; finans ve ödeme hizmetleri, süratli market teslimatı, yurt dışı operasyonları, seyahat servisi, üyelik bazlı sadakat programı, reklam platformu, lojistik ve operasyon tahlilleri üzere birçok yeniliğin hayata geçirilmesine liderlik eden Murat Emirdağ “Dört yıllık CEO’luk vazifem müddetince kurucumuz, İdare Konseyi üyelerimiz ve grup arkadaşlarımızla birlikte Hepsiburada’nın kıymetli müşteri ve iş ortaklarına hizmet etmek benim için bir onurdu. Yıl sonu prestijiyle misyonuma İdare Şurası üyesi olarak devam edeceğim. Nilhan Onal’ın Hepsiburada’nın kıssasına çok kıymetli katkılar yapacağına eminim. Hepsiburada, güçlü temelleri ve daldaki pozisyonuyla tüm paydaşları için paha ve fark yaratmaya devam edecektir” dedi.