Hamdi Ulukaya’ya BM’den görev

Hamdi Ulukaya’ya BM’den görev

Temmuz 30, 2022 Kapalı Yazar: admin

Chobani markasını ABD’de alanında kıymetli şirketlerden biri haline getiren ve başta mültecilere yönelik çalışmaları ile insani yardım alanlarında gerçekleştirdiği çalışmalarla dikkat çeken Hamdi Ulukaya, Birleşmiş Milletler tarafından “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Savunucusu ilan edildi.

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri António Guterres yaptığı açıklamada, “Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKA), dünyanın 2030 yılına kadar daha sağlıklı, daha yeşil ve sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için belirlenen bir plan. Vakit süratle ilerliyor ve birden fazla kriz bizi yoldan çıkarırken, SKA’nı gerçekleştirmek için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Sayın Hamdi Ulukaya’yı, iş ve insani yardım alanlarında gerçekleştirdiği ilham veren liderlik nedeniyle Savunucular kümesine davet etmekten memnuniyet duyuyorum.” dedi.

BM SKA Savunucuları ile güç birliği yapmaktan onur duyduğunu belirten Ulukaya ise “Genel Sekretere, dünyanın her yerindeki toplulukları ve hükümetleri iklim değişikliği, açlık ve kıtlık, mülteci krizi, yoksulluk, adalet üzere dünyanın en can sıkıcı meselelerine tahlil temelli bir yaklaşım sağlayacak kritik taahhütlere yönlendirmedeki liderliği ve tutkusu için teşekkür ediyorum.” dedi.

BM SKA Savunucuları’nın insanlara geleceği şekillendirmeye ve çocuklar için sağlıklı, inançlı ve müreffeh bir dünya sağlamaya yardımcı olacak aksiyonlarda bulunmaları için ilham verdiğini belirten Ulukaya, üzerine düşeni yapacağını belirtti.