21.1 C
İstanbul
15 Temmuz 2020 Çarşamba 12:38
Ana Sayfa Gündem Validen cemaate uyarı: Kul hakkına girmeyelim

Validen cemaate uyarı: Kul hakkına girmeyelim

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Elazığ’da kılınacak cuma namazı öncesinde açıklama yaparak vatandaşlara kurallara uyulması çağrısında bulundu. Kaldırım, “Kurallara ve tedbirlere uyalım, kul hakkına girmeyelim” dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığı corona virüsü tedbirleri kapsamında 16 Mart’ta camilerde cemaatle namaz kılınmayacağını duyurmuştu. Ancak normalleşme sürecine girilmesiyle beraber 29 Mayıs Cuma gününden itibaren camilerin bahçelerinde Cuma namazı kılınmaya başlayacak.

Elazığ Valisi Kaldırım, yarın kılınacak olan cuma namazı öncesinde vatandaşlara sosyal mesafe kuralına uymalarını istedi.

“VATANDAŞLARIMIZ SECCADELERİNİ YANLARINDA GETİRSİN”

Vali Kaldırım, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı;

*İlimiz genelinde 676 cami ve mekanda cuma namazı kılınacaktır. Vatandaşlarımızın sağlıklı ve huzur içinde namaz kılabilmeleri için bütün hazırlıklar yapılmıştır.

*Cuma namazı kılacak vatandaşlarımızın abdestlerini alıp gelmelerini, kendi seccadelerini yanlarında getirmelerini, maske takmalarını, belirlenen mesafe kuralına uymalarını ve hasta veya herhangi bir semptom hissediyorlarsa evde kalmalarını önemle hatırlatıyoruz.

*Unutmayalım ki namaz kılmak kadar başkalarına zarar vermemekte önemli bir vecibedir. Kurallara ve tedbirlere uyalım, kul hakkına girmeyelim.

Kaynak

13 yaşındaki Murat’ın organları nakil bekleyen hastalara umut oldu

Sivas'ta, geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 13 yaşındaki Murat Darıcı'nın bağışlanan organları, nakil bekleyen hastalar için umut oldu.

Yıllarca yargılandılar, AYM ‘pardon’ dedi

Anayasa Mahkemesi (AYM), mahkûmiyete dönüşen tutukluluklar ve uzun yargılamalarla ilgili 17 başvuruyu sonuçlandırdı.

Mobilde rekorları altüst etti

Call of Duty: Mobile son dönemin en ses getiren ve popüler oyunlarının başında geliyor. Bu mobil oyunun her yeni sezonu oyunseverler ve Call of Duty tutkunları arasında büyük heyecan yaratıyor. En son duyurulan 8. sezonu ile de dikkatleri üzerine toplayan oyun, indirme sayılarında da PUBG Mobile ile Fortnite Mobile gibi rakiplerini geride bırakmış durumda. İşte Call of Duty: Mobile oyunu hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler...

Akkuyu’nun ilk ünitesinde kilit aşama tamamlandı

Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kazanının hidrolik testinden başarıyla geçtiği ve böylece santralin ilk ünitesi için kilit bir aşamanın tamamlandığı bildirildi.

Tunç Soyer, Fikir Önderleri Forumu’nda projelerini anlattı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Ege Sanayicileri ve İşinsanları Derneği (ESİAD) tarafından düzenlenen Fikir Önderleri Forumu'na katıldı. Demokrasinin önemini vurgulayan Soyer "En önemli amacımız, halkımızın katılımını sağlamak ve ülkemize ilham vermek" dedi.

HALK TV – Şimdiki Zaman rekor bir reytingle veda etti

Gürkan Hacır'ın sunduğu Şimdiki Zaman'ın 15 Temmuz yayını, Türkiye'yi HALK TV'ye kilitledi. Program dün gece de 1. oldu.