28 C
İstanbul
8 Ağustos 2020 Cumartesi 15:37
Ana Sayfa Gündem Sevgilisini öldüren emekli astsubaya iyi hal indirimi!

Sevgilisini öldüren emekli astsubaya iyi hal indirimi!

İzmir’in Karşıyaka ilçesinde 26 Şubat 2016’da Zeliha Köse’yi öldüren Emekli Astsubay Serdar G. ve cinayetin azmettiricisi olduğu belirtilen Nurdan A.’nın “ağırlaştırılmış müebbet hapis” istemi ile yargılandığı dava yeniden görüldü.

Karşıyaka Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, savcının esas hakkındaki görüşü okundu. Mütalaada, sanık emekli astsubay Serdar G.’nin “tasarlayarak insan öldürme” suçundan, sanık Nurdan A’nın da “tasarlayarak insan öldürmeye azmettirme” suçlarından cezalandırılması istendi.

ELİNİ ISIRDIĞI İÇİN ATEŞ ETMİŞ!

Sanık Serdar G., “Tasarlama olmadığı gibi öldürme amacı da yoktur. Elimi ısırıp, hakaret etmesi nedeniyle ateş ettim. Maktulden alacağım olmasaydı, inşaatlarda bekçi olarak çalışmazdım. Böyle bir olayın başıma gelmesinden dolayı üzgünüm ve pişmanım” dedi. Diğer sanık Nurdan A.’nın avukatları da savunmalarında, müvekkilleri hakkında beraat kararı verilmesini istedi.

Kararını açıklayan Ağır Ceza Mahkemesi heyeti, sanık Serdar G.’nin “tasarlayarak insan öldürme” suçundan “ağırlaştırılmış müebbet” hapis cezası verdi. Mahkeme, yargılamadaki tutum ve davranışlarından dolayı indirim uygulayarak cezayı müebbet hapis cezasına çevirdi.

Mahkeme heyeti diğer sanık Nurdan A.’nın da “tasarlayarak insan öldürmeye azmettirme” suçundan müebbet hapis cezası verilmesine karar verdi.

“İYİ HAL İNDİRİMİNE İTİRAZ EDECEĞİZ”

SÖZCÜ’ye konuşan Köse Ailesi’nin avukatı Osman Alper Olgun, sanıklar hakkında iyi hal uygulanarak ağırlaştırılmış müebbet hapisten müebbet hapse indirilmesinin doğru olmadığını söyleyerek kararı temyiz edeceklerini söylediler.

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,