19.6 C
İstanbul
15 Temmuz 2020 Çarşamba 09:40
Ana Sayfa Gündem Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı! Saat verildi

Meteoroloji’den gök gürültülü sağanak yağış uyarısı! Saat verildi

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), bugün ülke genelinin mevsim normallerine geri döneceğini ancak Doğu Anadolu’da sağanak yağışların etkili olmaya devam edeceğini duyurdu. Erzurum, Kars ve Van’da etkili olması beklenen gök gürültülü sağanak yağışların bugün öğle saatlerinden sonra etkisini göstereceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün (MGM) günlük hava tahmin raporuna göre bugün ülkemiz geneli mevsim normallerine dönerken, Doğu Anadolu’da sağanak yağışlar devam ediyor.

Hemen hemen tüm bölgelerde bugün az bulutlu ve açık hava beklenirken Doğu Anadolu’da parçalı ve çok bulutlu hava hakim olmaya devam edecek.

ÖĞLE SAATLERİNDEN SONRA ETKİLİ OLACAK

Bugün öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu bölgesinin kuzey ve doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Erzurum, Kars ve Van’da sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Kaynak

Elektrik zammında dev artış! Üç yılda yüzde 74

Mesken ulusal tarife elektrik fiyatları Aralık 2017'den günümüze yüzde 74 oranında arttı. 2017'nin Aralık ayında dağıtım ve vergiler dahil mesken elektrik fiyatı kilovatsaat (kWh) başına 0.4075 TL iken, Temmuz 2020'de bu rakam 0.7102 TL'ye çıktı.

Türkiye’nin ilk Atatürk heykeli ‘anıt eser’ olarak tescillendi

İstanbul Sarayburnu’ndaki Türkiye’nin ilk anıt heykeli ve ilk Mustafa Kemal Atatürk Anıtı, İBB Meclisi’nde oybirliği ile “tarihi ve sanat değeri olan anıt eser” olarak tescillendi. Anıta ilişkin 2018 yılında koruma kurulu tarafından alınan tescil kararı, 2 yıl sonra planlara işlenmiş oldu.

15 Temmuz 14.30’dan 16 Temmuz 12.57’ye kadar dakika dakika neler yaşandı?

Binbaşı O.K.'nin MİT'e giderek darbe girişimini haber vermesi ile Binali Yıldırım'ın 'darbe girişimi bastırılmıştır' açıklaması arasında geçen sürede yaşanan kritik anlar darbe girişiminin de seyrini değiştirdi.

"12 milyon TL! Yazık günah!"

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Bırakmam Seni Kampanyası'ndan Sergen Yalçın'a, transferlerden Domagoj Vida'nın sözleşmesine kadar birçok konuda önemli açıklamalar yaptı

(15 Temmuz 2020) | Günün transfer gelişmeleri

Süper Lig'de son iki haftaya girilirken takımlar bir yandan da gelecek sezonun transferlerini bitirmeye çalışıyor. İşte günün öne çıkan transfer haberleri...

En güzel 15 Temmuz mesajları ve görselleri: 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Anma Günü mesajı ve şiiri

Bugün hain kalkışmaya direnen Türk halkının günü, 15 Temmuz'un yıl dönümü. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından 4 yıl geçti. Terör örgütü FETÖ’nün darbe girişiminin halk direnişi ile bastırıldığı güne özel, en anlamlı 15 Temmuz mesajları ve sözlerini haberimizde bulabilirsiniz.