22.7 C
İstanbul
29 Eylül 2020 Salı 04:45
Ana Sayfa Gündem LGS tercih yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 LGS tercih sonuç...

LGS tercih yerleştirme sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte 2020 LGS tercih sonuç tarihi…

MEB tarafından belirlenen takime göre LGS tercihleri 29 Temmuz’da sona ermişti. Liselere girebilmek için tercihlerini tamamlayan öğrenciler ve velileri yerleştirme sonuçlarını beklemeye başladı. Peki 2020 LGS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

Yaklaşık 1,5 milyon öğrencinin katıldığı LGS sınavı ardından tercih dönemi 29 Temmuz’da tamamlandı. Tercihlerini yaparak lise yerleştirme sonuçlarını beklemeye başlayan öğrenciler, sonuçların hangi gün duyurulacağını merak ediyor. İşte MEB’in yayınladığı takvime göre, LGS tercih sonuç tarihi…

LGS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

2019-2020 eğitim ve öğretim yılında ortaokul veya imam hatip ortaokulu 8’inci sınıfını başarıyla tamamlamış veya geçici eğitim merkezlerinden ya da Açık Öğretim Ortaokulundan mezun durumda olan öğrenciler, sınavla öğrenci alan okulların belirlenen kontenjanlarına puan üstünlüğü ve tercihleri doğrultusunda; yerel yerleştirme ile öğrenci alan okullara ise okulların türü, kontenjanı ve konumuna göre il/ilçe millî eğitim müdürlüklerince oluşturulan ortaöğretim kayıt alanlarındaki okullara öğrencilerin ikamet adresleri, okul başarı puanları ve devamdevamsızlık kriterleri göz önünde bulundurularak yerleştirilecektir. Yerleştirme yapılacak okullar http://www.meb.gov.tr veya https://e­okul.meb.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Yerleştirme sonuçları 10 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecektir.

YERLEŞTİRME NAKİL BAŞVURU TAKVİMİ

Yerleştirmeye esas 1. nakil tercih başvuruları 10-14 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak.

Yerleştirmeye esas 1. nakil sonuçları 17 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek.

Yerleştirmeye esas 2. nakil tercih başvuruları 17-21 Ağustos 2020 tarihlerinde alınacak.

Yerleştirmeye esas 2. nakil başvuru sonuçları 24 Ağustos 2020 tarihinde ilan edilecek.

24-26 Ağustos 2020 – Boş kalan kontenjanlara, hiçbir yere yerleşemeyen öğrenciler için İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonlarınca Yerleştirme Başvurularının Alınması

26-27 Ağustos 2020 – Yatılılık Başvurularının Okul ve Kurumlarca Alınması

28 Ağustos 2020 – İl/İlçe Öğrenci Yerleştirme ve Nakil Komisyonları Yerleştirmelerinin Tamamlanması, Yatılılık Yerleştirme Sonuçlarının İlanı ve e Pansiyon Üzerinden Kayıtların Sisteme İşlenmesi

31 Ağustos 2020 2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı

Kaynak

Son dakika haberi | Genoa takımında Kovid-19 vaka sayısı 14’e yükseldi

İtalya Birinci Futbol Ligi (Serie A) ekiplerinden Genoa'da 12 kişinin daha yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıkmasıyla takımda virüsü taşıyan kişi sayısı 14'e yükseldi.

CHP: İktidar, öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek için destek talebimizi kabul etmedi

CHP, evinde televizyonu olmadığı için uzaktan eğitime erişemeyen çocukların sorunlarını çözmeye hazır olduğunu bildirdi.

ABD’de polisin öldürdüğü siyahi adamın ailesine rekor tazminat ödenecek

ABD'nin Maryland eyaletinde, polisin öldürdüğü siyahi William Green'in ailesine 20 milyon dolar tazminat ödeneceği açıklandı. Maryland eyaletinde, kelepçeli halde polis aracında otururken 6 kurşunla öldürülen siyahi William Green'in ailesine verilecek miktar, ülkede polis şiddeti nedeniyle verilen en yüksek tazminat bedeli oldu

Kars’ın Kümbet köyünde EBA’ya erişemeyen öğrenciler yardım çağrısında bulundu

Kars Arpaçay Kümbet köyünde şebeke sorunu yaşandığı için birçok öğrenci EBA’dan derslere katılamıyor. Bir üniversite öğrencisi, köyün öğrencilerinin internetin çektiği alanlara ellerinde kalem, defter ve cep telefonlarıyla yürümek zorunda kaldığını, demir yolu ve toprak zeminde EBA'ya bağlanmaya çalıştıklarını söyledi.

Gözaltındaki HDP’li Ayhan Bilgen’den ilk açıklama

Gözaltında zehirlenen Kars Belediyesi Eş Başkanı Ayhan Bilgen, sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Bilgen,"Gözaltında bulunduğum süreç boyunca sadece su alacağım" dedi.

Kırmızı bültenle aranan El Kaide bağlantılı İslom Saydalimov yakalandı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, "Kırmızı bültenle aranan El Kaide bağlantılı İslom Saydalimov, Hatay'da yakalandı" ifadelerine yer verildi.