20.6 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 21:23
Ana Sayfa Gündem KPSS ÖABT ne zaman yapılacak? Sınav yerleri ve sınav giriş belgesi yayınlandı!

KPSS ÖABT ne zaman yapılacak? Sınav yerleri ve sınav giriş belgesi yayınlandı!

KPSS, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi ile devam ediyor. ÖSYM sınav takvimine göre 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan sınavın giriş belgesi geçtiğimiz günlerde yayınlandı. ÖSYM sınava girecek adaylara KPSS giriş belgesi ve saat uyarısında bulundu.

Geçtiğimiz hafta alan bilgisi oturumlarını geride bırakan memur adayları, şimdi KPSS ÖABT sorularında ter dökecek. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılacak 2020-KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) sınavı bu hafta sonu gerçekleştirilecek.

Aşağıdaki linkten KPSS ÖABT sınav giriş belgenizi alabilirsiniz.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGESİ 

FOTO: SHUTTERSTOCK / Adayların sınavdan 1 saat önce sınav giriş binalarının önünde bulunması önem taşıyor.

KPSS ÖABT İÇİN SINAV SAATİ UYARISI

ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre; 20 Eylül 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-ÖABT sınavında adaylar, sabah oturumu için saat 10.00’dan sonra, öğleden sonra oturumu için ise saat 14.30’dan sonra sınav binalarına alınmayacaktır.

KPSS İÇİN KİMLİK DETAYI

ÖSYM sınava girilebilecek kimlik belgelerini şu şekilde sıraladı; Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar.

Kaynak

Türkiye’den ‘Ermeni işgali bitmeden ateşkesin anlamı olmaz’ mesajı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rus mevkidaşı Lavrov ile Ermenistan-Azerbaycan sorununa yönelik telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Bakan Çavuşoğlu'nun, Ermenistan işgali sona ermeden ateşkesin anlamı olmayacağını ifade ettiği öğrenildi

Corona virüsü belirtileri nelerdir? Hastalık nasıl bulaşır?

Corona virüsü tüm Türkiye’de etkisini göstermeye devam ediyor. Hatalığın en belirgin belirtileri arasında ateş, kuru öksürük ve yorgunluk bulunuyor.

İngiltere, Türkiye’yi karantina listesine aldı

İngiltere, koronavirüs (corona virüs) salgını ile mücadele kapsamında Türkiye ve Polonya’dan ülkeye giriş yapan yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi. İngiltere, koronavirüs salgını ile mücadele...

Kars merkezli PKK-KCK operasyonu: 21 gözaltı

Kars'ta, bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li Belediye Başkan yardımcıları ile HDP il ve bazı ilçe başkanlarının da arasında bulunduğu 21 şüpheli gözaltına alındı

Sosyal mesafeyi yok sayıp hücum ettiler!

Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlenen bir mağazanın açılış töreni, sosyal mesafe kuralının çiğnendiği görüntülere sahne oldu. Kurdele kesme töreni ardından girişlere hücum eden vatandaşlar sosyal mesafeyi yok saydı.

Medya Derneği Türkiye’nin tepki gösterdiği programı savundu

Başkanlığını Takvim gazetesi yazarı Kızıltaş’ın yaptığı Medya Derneği, Esra Erol’un programındaki DNA testi sahnesine yapılan eleştirilerin nedeninin FETÖ ve PKK ile mücadelede sergiledikleri...