24.4 C
İstanbul
8 Ağustos 2020 Cumartesi 03:23
Ana Sayfa Gündem Karadayı Paşa emeklilik yılları için Bodrum’u seçmişti

Karadayı Paşa emeklilik yılları için Bodrum’u seçmişti

Bayramın birinci günü yaşamını yitiren eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı emeklilik yıllarını geçirmek için Muğla’nın Bodrum ilçesini tercih etmişti. Karadayı’nın yılın altı ayını Bodrum’daki yazlığında geçirdiği öğrenildi.

Bayramın birinci günü yaşamını yitiren eski Genelkurmay Başkanı Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı 1998 yılında emekli olduktan sonra emeklilik yıllarını geçirmek için Bodrum’un Yalıkavak Mahallesi Gökçebel Mevkii’ndeki Dimril Sitesi’nde ev yaptırmıştı.

Foto: Sözcü / Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, eşi Seren Karadayı ile yılın altı ayını Bodrum’da geçiriyordu. 

6 AY BURADA KALIRDI

350 metrekarelik arsa üzerine inşa edilen 120 metrekarelik evinde yılın yaklaşık altı ayını eşi Seren Karadayı ile geçiren İsmail Hakkı Karadayı Bodrum’da her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bodrum Uluslararası Bale Festivali ile Uluslararası D Marin Klasik Müzik Festivali’nin tüm gösterimlerini yakından takip ederdi.

Foto: Sözcü / Karadayı, Bodrum’da kaldığı sürece açılış ve sosyal etkinliklere de katılıyordu.

Bodrum’da kaldığı sürece açılış ve sosyal etkinliklerin içerisinde olan Karadayı Paşa’nın ölümü ilçede üzüntü yarattı. Karadayı Paşa Bodrum’da eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Şen ve 7. Cumhurbaşkanı Kenan Evren ile komşuydu.

Kaynak

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

Twitter’ı hackleyen kişi 17 yaşındaymış

15 Temmuz günü Twitter siber korsanlarının saldırısına uğramış ve eski ABD Başkanı Barack Obama, Microsoft'un kurucusu Bill Gates, SpaceX'in kurucu Elon Musk ve ABD'de Demokrat Parti'nin başkan adayı Joe Biden gibi isimlerin hesapları ele geçirilmişti. Yapılan soruşturma sonucunda Florida eyaletindeki Tampa şehrinde yaşayan 17 yaşındaki bir genç tutuklandı.

‘TTB açıkladıktan sonra Sağlık Bakanlığı bu verileri ortadan yok etti’

Sağlık Bakanlığı'nın Kovid-19 verilerini açıkladığı tablosunda değişikliği gitmesi tepkilere neden oldu. Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman,