21 C
İstanbul
19 Eylül 2020 Cumartesi 08:13
Ana Sayfa Gündem İşçiye reva görülen pes dedirtti

İşçiye reva görülen pes dedirtti

TCDD’ye ihaleyle alınan geçici 23 işçi, görev yerinde yemek yemeyecek, çay içmeyecek, yüksek sesle konuşamayacak.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) makam hizmetlerinde yararlanmak üzere 23 işçi ve makam hizmetlisi için ihaleye çıktı. İhale şartnamesi ise “pes” dedirtecek şartlarla dolu. Buna göre, 6 ay süreyle işe alınacak personel, haklı da olsa amirlerine cevap vermeyecek, görev alanlarında, yemek yemeyecek, sigara, çay vb. içmeyecek, bürolarda, koridorlarda, merdivenlerde, merdiven boşluklarında oturmayacak, yüksek sesle konuşmayacak. Bu şartlar altında alınacak personele asgari ücretin sadece yüzde 10 fazlası ödenecek. İhaleyi bir firma 634 bin 593 lira bedelle aldı. Sözleşme 14 Nisan’da imzalandı. İşe alınan 23 kişi 30 Eylül 2020’ye kadar çalışacak. Kurum, bu personelin görev süresi dolmadan aynı içerikle yeni bir ilana daha çıktı. Bu ihalenin önceki ihaleye göre nispeten daha yumuşak ifadeler taşıdığı görüldü.

Kaynak

Uzman çavuş tartıştığı arkadaşını öldürdü

Adana'da bir uzman çavuş eğlence mekanında tartıştığı arkadaşını tabancayla vurarak öldürdü.

Japonya’da Abe’den tartışmalı tapınağa ziyaret

Japonya’da Abe Şinzo, başbakanlıktan istifa ettiğini bildirmek üzere tartışmalı Yasukuni tapınağını ziyaret ettiğini belirtti

Mansur Yavaş: Yeni komplo peşinde koşanlar var

Beraat eden Mansur Yavaş: İftiralar bizi yıldıramaz. Hâlâ yeni komplo peşinde koşanlar var. Adliyelerde bizimle ilgili bir evrak bulabilir miyim diye araştıranlar olduğunu duyuyorum.

ATM’den para çekenlere önemli uyarı: Gizli tehlikeye dikkat!

Herhangi bir sokakta ATM'den para çekmek istiyorsunuz; ancak bilmediğiniz tehlikeli bir 'detay' var...

Parlak kariyer, ülke için kullanıldığında anlamlı

Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tuncel, SÖZCÜ HaftaSonu'na konuştu: ABD'deki kariyerini noktalayıp Türkiye'ye döndükten sonra Çukurova Üniversitesi'nin Rektörlüğü'ne atanan Meryem Tuncel, "Bu benim aileme sözüm, ülkeme borcumdu" dedi.

AKP’den ‘Gerçekten herkesin söz ettiği bir Ak Troll ordusu var mı?’ sorusuna yanıt

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, sosyal medyadaki ‘Ak troll’ tartışmalarına ilişkin açıklamada bulundu. Ünal, "‘No-name’ hesaplar ya da Ak Parti ile ilgisi olmayan hesaplar, bunlarla herhangi bir bağ oluşturmuyoruz” dedi.