26.2 C
İstanbul
7 Temmuz 2020 Salı 11:00
Ana Sayfa Gündem İletişim Başkanı Altun'dan Muharrem İnce'ye tepki

İletişim Başkanı Altun’dan Muharrem İnce’ye tepki

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, “Sayın İnce’nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez.” ifadesini kullandı.

Altun, Twitter hesabından, katıldığı bir televizyon programını terk eden Muharrem İnce’nin sözlerine ilişkin açıklamada bulundu.

“Sayın Muharrem İnce’nin, bu akşam bir televizyon kanalında katıldığı programın Sayın Cumhurbaşkanımızın Fetih programında konuşma yaptığı dakikalara denk gelmesi üzerine yarıda kesilmesiyle ilgili sarf ettiği sözlere üzüntüyle şahit olduk.” değerlendirmesini yaptı.

Altun, şunları kaydetti:

“Sayın İnce’nin, özel bir televizyon kanalının tamamen kendi hür iradesiyle belirlediği yayın tercihleri üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımız hakkında haksız, mesnetsiz ve ağır ithamlarda bulunarak takındığı suçlayıcı tavır kabul edilemez. Türkiye Cumhuriyeti’nde faaliyet gösteren her bir medya kuruluşu özgürce görüşlerini ve yayın tercihlerini yansıtmakta, yasal çerçeve içerisinde faaliyetlerine bir kısıtlama olmaksızın devam edebilmektedir. Sayın İnce’nin bu tavrı medya camiamıza da iftira mahiyeti taşımaktadır. Her hadiseyi fırsat bilip hasmane bir tutumla Cumhurbaşkanımızın şahsına yönelik bir hakaret, iftira ve karalama furyası başlatmaya çalışan bu zihniyetin iflah olmaz saldırılarının son bulmasını temenni ediyoruz.”

Kaynak

2 yıllık üniversite bölümleri neler? 2 yıllık önlisans bölümleri ve kontenjanları…

YKS ardından öğrencileri üniversite ve bölüm seçimi heyecanı sarmaya başladı. Tahmini puanları ile yerleşebilecekleri yerleri öğrenmek isteyen adaylar, ÖSYM'nin henüz 2020 yılı kılavuzunu yayınlamaması nedeniyle YKS 2019 tercih kılavuzu ile fikir sahibi olabiliyor. Peki, 2019 tercih kılavuzunda 2 yıllık bölümleri neler?

Bekçi şiddeti: Önce darp, sonra ‘Erdoğan’a hakaret’ iftirası

Avukat Cihat Duman, iki yurttaşa yönelik bekçi şiddetini engellemek isterken çok sayıda bekçi tarafından darp edildi.

Fenerbahçe, Devler Ligi'ni istiyor

Son 4 maçının 3'ünü kazanarak çıkışa geçen Fenerbahçe, üst sıralar için umutlandı. Fikstür ve puan farkını göz önünde bulunduran Kanarya, Şampiyonlar Ligi mucizesi arayacak. Fenerbahçe'de Gençlerbirliği maçı öncesi son durum ve muhtemel 11 bu haberde...

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekillerine çağrı: Genel Kurul’da sonuna kadar direnin

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “çoklu baro” teklifi için, “Bu Türkiye’yi bölme, parçalama programıdır. Bu proje bölünme projesidir. Havuz barosu oluşturmak istiyorlar. Bu sadece avukatlık meselesi değil Türkiye meselesidir" diye konuştu.

Doğan Holding Sesa Ambalaj’ı satın alıyor

Doğan Holding, 57,8 milyon euro (448 milyon TL) bedelle İzmir merkezli Sesa Ambalaj'ın yüzde 70'lik hissesini satın alma kararını KAP'a bildirdi.

Bitcoin 9,300 dolar sınırına yükseldi

Yeni haftanın başında 9,000 doların altını gören Bitcoin, sonradan toparlanarak yeniden 9,000 doların üzerine döndükten sonra tırmanışını sürdürdü ve 9,300 dolar sınırına yükseldi.