26.5 C
İstanbul
6 Haziran 2020 Cumartesi 13:41
Ana Sayfa Gündem Dışişleri Bakanlığı'ndan Afganistan'a taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı’ndan Afganistan’a taziye mesajı

Dışişleri Bakanlığı, Afganistan’ın başkenti Kabil’deki bir camiye düzenlenen terör saldırısında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Vezir Ekber Han Camisi’ni hedef alan ve kıymetli din adamı İyaz Niyazi’nin de hayatını kaybetmesine yol açan menfur terör saldırısını şiddetle kınıyoruz.” ifadesi kullanıldı.

İbadet yerlerine yapılan saldırıların hiçbir açıklaması olamayacağının vurgulandığı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenler ve Afgan halkı için başsağlığı dileğinde bulunuldu.

Vezir Ekber Han Camisi’ne 2 Haziran’da düzenlenen bombalı saldırıda, ülkenin önemli din alimlerinden imam Muhammed Ayaz Niyazi ile bir kişi hayatını kaybetmişti.

Camiye yerleştirilen bombanın, akşam namazı sırasında patlatıldığı belirtilmiş, cami avlusunda patlamaya hazır başka bir bombanın ise etkisiz hale getirildiği kaydedilmişti.

Kaynak

Eşini öldürmekle suçlanan erkekten utanmaz savunma: Kendi, kendini bıçakladı

Eskişehir'de aralarında çıkan tartışmada eşi Hafize Fidan'ı bıçaklayarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan Ferhat Fidan'ın yargılanmasına başlandı.

Juventus, Marash Kumbulla’yı transfer etti

İtalyan ekibi Juventus, Verona'nın 20 yaşındaki Arnavut futbolcusu Marash Kumbulla'yı transfer etti

Mardinli Markus’a bakan tebriği

Mardin'de yaşayan, bilim ve teknoloji tutkusuyla ürettiği projelerle dikkati çeken Markus Acar, TÜBİTAK'ın desteğiyle İsviçre'de bulunan Avrupa Nükleer Merkezinin lise öğrencileri arasında düzenlediği yarışmada, Şili ve Çin vatandaşı arkadaşlarıyla hazırladığı ‘Parçacık Hızlandırıcılarında Elektron Işınları için Alan Etkili Transistör (FET) Tasarımlarına Dayalı Düşük Maliyetli Grafen Dedektörü’ projesiyle finale kaldı. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, online görüşmede Acar'ı kutladı.

Yerine başkasının işe alınmasına kalbi dayanmadı

Antalya'da, hastalanması üzerine aldığı 5 günlük raporun ardından ücretsiz izne çıkarılan özel güvenlik görevlisi Mahmut Nedim Yenicil (46), ziyaret için iş yerine gitti. Yenicil, yerine başka bir kişinin alındığını görünce kalp krizi geçirerek, hayatını kaybetti. Yenicil'in ölüm anı, güvenlik kamerasınca kaydedildi.

İBB Bilim Kurulu’ndan İstanbul Valiliği’ne toplu taşıma çağrısı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Bilim Kurulu, toplu taşımayı 10 milyon kişinin kullandığına dikkati çekerek Covid-19 pandemisi sonrasında tüm dünyada ulaşım sorununun çözümüne yönelik yeni arayışlara girildiği belirtti.

2. el araç satın almada ‘sıfır temas’ dönemi!

CarNext, dünyayı etkisi altına alan corona virüsü salgını sürecinde, sıfır temaslı ikinci el araç satış hizmetini başlattı. Firmanın sunduğu hizmet kapsamında, satın alma süreçleri görüntülü görüşme aracılığıyla online olarak yürütülebiliyor. Satın alınan ikinci el araçlar ise dezenfekte edilerek, aynı şehir içinde tamamen ücretsiz bir şekilde kapıya kadar teslimediliyor.
Enable referrer and click cookie to search for pro webber