18.4 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 00:07
Etiketler Uygulama

Etiket: uygulama

HES kodu en kolay nasıl alınır?

Seyahatlerde, toplu taşıma araçları kullanımı ve toplu kullanım alanlarında bulaş riskini azaltmak adına geliştirilen HES kodu, e-Devlet sisteminden de kolayca alınabiliyor. Kod aynı zamanda SMS ve uygulama aracılığıyla da elde edilebilir...

23 Eylül Çılgın Sayısa Loto sonuçları belli oldu! Sayısal Loto’da ödül 65 milyon TL’ye yaklaştı…

Çılgın Sayısal Loto'da gecenin sonuçları açıklandı. Haftada üç kez çekilen ve ikramiye miktarlarıyla dikkat çeken Çılgın Sayısal Loto'da 90 rakam arasından 6 sayının doğru tahmin edilmesiyle büyük ödül kazanılabiliyor. İki rakamın bilinmesi halinde de ödül alınabilen Sayısal Loto'nun 23 Eylül tarihli çekiliş sonuçları ise, "5-6-14-21-31-90 joker 11" olarak belirlendi.

CHP’li Emir: Taksicinin parasına gasp, halkın sağlığına kasıt

Sağlık Bakanlığı'nın filyasyon çalışmalarında kontrolü yitirdiğini belirten CHP Ankara Milletvekili Murat Emir, Ankara'da her gün sırayla 100 taksicinin, zorla filyasyon ekiplerinin taşınması işinde kullanıldığını belirterek, şunları söyledi: Eğitim dahi verilmeyen taksiciler, tüm masrafları kendi cebinden karşılarken, üstüne bir de corona virüsüne yakalanıyor. Aynı taksici sonra da yolcu taşımaya devam ediyor. Taksicinin parası gasp edilirken, halkın sağlığına da kastediliyor.

Uzaktan eğitim için de kullanılan Zoom’un öne çıkan özellikleri

Covid-19 etkilerini sürdürmeye devam ederken, eğitim kurumları riski asgariye indirmek için yeni eğitim-öğretim döneminde öğretmen ve öğrencileri sanal sınıflarda buluşturmaya devam ediyor. Pandemi döneminde sosyal mesafe kuralları ve karantina önlemleri kapsamında dijitalleşen iletişimde öne çıkan uygulamalardan biri olan Zoom, yayınladığı 4 yeni özellikle dikkat çekti.

Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme tarihleri belli oldu mu? 2020 2021 AÖF kayıt işlemleri neler?

Anadolu Üniversitesi'nde eğitim gören ve 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemi için kayıt yenilemek isteyen öğrenciler, AÖF kayıt yenileme tarihlerini araştırıyor. Üniversitenin yayınladığı akademik takvimde ise kayıt yenileme ve ders (Ekle/sil) tarihleri 5-15 Ekim olarak paylaşıldı.

E Devlet ile HES Kodu nasıl alınır?

Pandemi döneminde en sık kullanılan uygulamalardan biri de Hayat Eve Sığar (HES) uygulaması oldu. Seyahatlerde, toplu taşıma araçları kullanımı ve toplu kullanım alanlarında bulaş riskini azaltmak adına geliştirilen HES kodu, e-Devlet sisteminden de kolayca alınabiliyor. İşte E-Devlet ile HES kodu alma işlemleri...

ABD’de WeChat yasağına mahkeme engeli!

ABD Ticaret Bakanlığı'nın dünyaca ünlü mobil uygulama olan WeChat'in ABD’de indirilmesinin yasaklanacağını duyurmasının ardından mahkeme yasağın durdurulması kararını verdi.

Okullar 21 Eylül’de açılacak mı? Okullarda yüz yüze eğitim nasıl olacak?

Anaokulu ve ilkokul 1. sınıflar 21 Eylül Pazartesi günü okullarına kavuşacak. Öğrenciler ilk olarak 2 gün devam, 5 gün okula gitmeme şeklinde bir uygulama ile okula gidecek.

Apple sessiz sedasız 532 milyar dolar kaybetti!

Dünyanın en değerli özel şirketi Apple 12 günde piyasa değerinden 532 milyar dolar kaybetti. Söz konusu para Türkiye'nin geçen yılki milli gelirinin yüzde 70'ine denk olurken firma hala dünyanın en değerli özel şirketi olma unvanını koruyor.

TikTok 20 Eylül’den itibaren yasak mı?

ABD’de Tiktok uygulamasının indirilmesinin 20 Eylül’den itibaren yasaklanacağı iddia edildi.

FETÖ kendinden olmayanları TSK’den attırmak için talimatname hazırlamış

İzmir'de FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızan rütbeli mensuplarına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 8 sanıkla ilgili iddianamede FETÖ mensubu olmayan subay ve adaylarının TSK'dan atılmaları ve ayrılmalarını sağlayacak yöntemlerin bir talimatname altında toplandığına dikkat çekildi

Alman Dışişleri’ne ait gizli Türkiye raporu basına sızdı! Yargıyla ilgili çarpıcı ifadeler…

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nca Türkiye hakkında hazırlanan özel bir rapor basına sızdı. 31 sayfalık raporda Türkiye'deki yargı ve basın alanıyla ilgili çarpıcı ifadeler yer aldı.

Türk Tabipleri Birliği’nden Fahrettin Koca’ya: 6 aydır söylüyorduk, gerçekleri gizlediniz

Türk Tabipleri Birliği'nden yapılan açıklamada "Gerçekleri gizlediniz. Salgının yayılmasına engel olmadınız" denildi.

Yenimahalle Belediyespor Kadın Hentbol Takımı’nda 11 kişide koronavirüs tespit edildi

Hentbol Kadınlar Süper Lig'de mücadele eden Yenimahalle Belediyespor'da 10 sporcu ve 1 yardımcı antrenörün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin pozitif çıktığı duyuruldu.