29.5 C
İstanbul
7 Ağustos 2020 Cuma 16:08
Etiketler Türkiye

Etiket: Türkiye

NASA’nın Türkiye paylaşımı sonrası validen flaş çağrı!

ABD’nin Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) tarafından yapılan “Mars’a giderek Jezero Krateri’ni göremeyebilirsiniz ama ona en çok benzeyen yeri ziyaret edebilirsiniz, yani Türkiye’deki Salda Gölü’nü” paylaşım sonrası Burdur Valisi Ali Arslantaş da bir paylaşım yaptı. Arslantaş "Salda Gölü, Mars'taki Jezero Krateri ile jeolojik benzerliklere sahiptir diyor NASA. İnsanoğlu henüz Mars’a gidemiyor, ama siz çıkın çıkın Salda gölümüze gelin" ifadelerini kullandı.

Kaderine terk edilen Yedikule Zindanları restore ediliyor

Türkiye’nin en eski açık hava müzelerinden biri olan ve zaman içinde kaderine terk edilen İstanbul'daki Yedikule Zindanları restore ediliyor. Fatih Belediyesi’nin tarihi zindanlar ve hisarın restorasyonu için açtığı 1.8 milyon liralık proje ihalesinin sözleşmesi 27 Temmuz’da imzalandı.

AKP’den Akit yazarı Abdurrahman Dilipak’a şok!

AKP, Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak'ın, İstanbul Sözleşmesi'ni konu aldığı "AKP'nin papatyaları" başlıklı yazısında kullandığı ifadelerden dolayı dava açmaya hazırlanıyor. AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, "Tüm kadınların haklarını korumak için çalışmalarımızı sürdürmek görevimiz ve sorumluluğumuzdur. Ayrıca AK Partili kadınlara dönük asla kabul etmeyeceğimiz açıklama ve nitelemelerle de mücadelemiz sürecektir. Bunu temin için gerekli hukuki ve cezai müracaatlarda bulunmak ve yargısal süreçlerin takipçisi olmak her zaman öncelikli görevimizdir" dedi.

Göcek’teki deniz hayatını korumaya destek

CarrefourSA, Göcek’teki market teknesi Mavi ile Göcek Körfezi’nin doğa ve deniz yaşamını korumak amacıyla kurulan Dalaman Kültür, Sanat ve Doğa Derneği’nin (DAKSADER) faaliyetlerini desteklemeye başladı.

CHP’nin ilk başörtülü Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç: CHP’yi iktidar yapacağız

CHP’nin ilk türbanlı Parti Meclisi üyesi Sevgi Kılıç: Kılıç, siyasete CHP gençlik kollarında girdi. Şimdi 27 yaşında ve parti yönetiminde... “Heyecanlıyım almış olduğum sorumluluğun farkındayım. CHP’yi iktidara taşımak için mücadele vereceğiz“ diyor.

Yasa dışı kumarda 8 milyar TL dönüyor

İnternet erişiminin kolaylaşmasıyla sanal kumar oynama yaşı 15’e kadar düştü. 8 milyar liralık yasal sanal kumarın yanı sıra, 6 milyar liralık da yasa dışı bahis var.

Japon devi Türkiye’de üretimine ara veriyor

Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, planlı bakım, onarım ve revizyon çalışmaları nedeniyle 30 Temmuz 2020 ile 13 Ağustos 2020 tarihleri arasında üretime ara veriyor.

Fransa’da son bir ayın en yüksek vaka sayısı!

Fransa'da corona virüsü (Covid-19) salgınında son 24 saatte bin 392 vaka kaydedildi. Ülkede son bir ayda en yüksek vaka sayısına ulaşıldı.

CHP’li Kaftancıoğlu, Kanal İstanbul Projesi için itiraz dilekçesi verdi

CHP İstanbul İl Başkanı Dr. Canan Kaftancıoğlu, Kanal İstanbul projesi kapsamında askıda bulunan planlarla ilgili itiraz dilekçesi verdi. Dilekçeyi Ataşehir'de bulunan Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü’ne teslim eden Kaftancıoğlu, "Biz bu yapılanların amacının ne olduğunu biliyor, kimleri zengin etmek olduğunu görüyoruz. Asla pes etmeyecek ve çocuklarımıza olan sorumluluğumuz gereği adına Kanal İstanbul denilen rant ve İstanbul’a ihanet projesini emin olun yaptırmayacağız" dedi.

TGC’den açıklama: Gazetecilik, suçları ve suçluları aklama yeri değildir

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu son dönemde ılımlı dahi olsa muhalif görüşlere söz hakkı vermeyen bazı medya kuruluşlarının, eli kanlı katillere savunma ve aklanma olanağı verilmesine sert tepki gösterdi. Açıklamada, "Eli kanlı katilleri, suç örgütü üyelerini, teröristleri, her türlü yolsuzluğa karışmış kişileri ekranlarda görmeye başladık. Bu kişilere serbest kürsü verip, onlara kendilerini savunma ve aklanma olanağı vermek gazetecilik değildir. Gazetecilik suç değildir, suçları ve suçluları aklama yeri hiç değildir" denildi.

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü