20.6 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 20:44
Etiketler Sınav

Etiket: sınav

Pandemi primlere yansımayacak

Yaşanan pandemi koşulları sağlık sigortalarına olan ilgiyi artırdı. Türkiye Sigorta Birliği’nin (TSB) yayınladığı sektör istatistiklerine göre hastalık/sağlık branşı ilk 6 ayda geçen yıla göre yüzde 33 oranında büyüdü. Bu büyüme sigorta şirketlerinin de radarını ‘Tamamlayıcı Sağlığa’ çevirmelerine neden oldu. Bu şirketler arasında Doğa Sigorta da var.

Bursluluk ödemeleri ne zaman yatmaya başlayacak?

İOKBS bursluluk sınav sonuçlarının açıklanmasıyla öğrencilerin şimdi bursluluk sınavı ödemeleri bekleyişi başladı. MEB bursluluk ödemelerinin tarihi hakkında bilgi verirken bazı detayları da paylaştı...

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020 İOKBS bursluluk sınavı sonuçlarını duyurdu. 28 Eylül'de açıklanması beklenen sonuçlar bir gün önceden açıklanarak adayların erişimine sunuldu. Bursluluk sınavı sonuçları meb.gov.tr üzerinden TC kimlik no ve doğum tarihi bilgileri ile öğrenilebilecek.

YDS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

Bugün tüm Türkiye’de Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yapıldı. Sınava katılım gösteren adaylar, soru kitapçığının ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM, YDS sonuçlarını 23 Ekim’de duyuracak.

MEB’den bursluluk sınavı açıklaması! İOKBS sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, 5, 6, 7, hazırlık sınıfı, 9, 10 ile 11’inci sınıf öğrencilerinin girdiği bursluluk sınavında başarılı olan öğrencilere burs imkanı sağlıyor. Geçtiğimiz aylarda tamamlanan bursluluk sınavı sonuçları yarın (28 Eylül) açıklanacak.

KPSS lisans sınav sonuçları için geri sayım başladı

Lisans mezunu adaylar, geçtiğimiz günlerde tamamlanan KPSS lisans sınavlarında ter döktü. Son olarak KPSS ÖABT sınavı da tamamlandı. ÖSYM, corona virüsü sebebiyle aksayan sınav takvimini açıkladı. KPSS lisans sınavı sonuçları 22 Ekim’de açıklanacak.

Bekçi alımı başvuruları ne zaman bitiyor? Bekçilik başvurusu nasıl yapılır?

Polis Akademisi Başkanlığı'nın yaptığı bekçi alımı duyurusunun ardından başvurular 02 Ekim tarihine kadar devam ediyor. Bekçi adayları, pa.edu.tr adresi üzerinden ön başvurularını gerçekleştirebiliyor.

Rektörün oğul torpili mahkemelik oldu

Hakkari Üniversitesi Rektörü Ömer Pakiş, İlahiyat Fakültesi Dekanlığı dönemde, 28 adayı eleyip oğlu Halit Ziya Pakiş’i fakültesine araştırma görevlisi olarak aldı.

Açıköğretim (AÖF) kayıt yenileme tarihleri belli oldu mu? 2020 2021 AÖF kayıt işlemleri neler?

Anadolu Üniversitesi'nde eğitim gören ve 2020-2021 eğitim öğretim yılı güz dönemi için kayıt yenilemek isteyen öğrenciler, AÖF kayıt yenileme tarihlerini araştırıyor. Üniversitenin yayınladığı akademik takvimde ise kayıt yenileme ve ders (Ekle/sil) tarihleri 5-15 Ekim olarak paylaşıldı.

KPSS ÖABT sonuçları için ÖSYM tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen adayların katıldığı KPSS ÖABT bugün gerçekleştirildi. KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi de geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu. Sınav sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesinde 22 Ekim'de duyurulacak.

İngiltere, Türkiye’yi karantina listesine aldı

İngiltere, koronavirüs (corona virüs) salgını ile mücadele kapsamında Türkiye ve Polonya’dan ülkeye giriş yapan yolculara 14 günlük karantina şartı getirdi. İngiltere, koronavirüs salgını ile mücadele...

Kars merkezli PKK-KCK operasyonu: 21 gözaltı

Kars'ta, bölücü terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik yürütülen terör soruşturması kapsamında HDP'li Belediye Başkan yardımcıları ile HDP il ve bazı ilçe başkanlarının da arasında bulunduğu 21 şüpheli gözaltına alındı

Sosyal mesafeyi yok sayıp hücum ettiler!

Edirne'nin Keşan ilçesinde düzenlenen bir mağazanın açılış töreni, sosyal mesafe kuralının çiğnendiği görüntülere sahne oldu. Kurdele kesme töreni ardından girişlere hücum eden vatandaşlar sosyal mesafeyi yok saydı.

Medya Derneği Türkiye’nin tepki gösterdiği programı savundu

Başkanlığını Takvim gazetesi yazarı Kızıltaş’ın yaptığı Medya Derneği, Esra Erol’un programındaki DNA testi sahnesine yapılan eleştirilerin nedeninin FETÖ ve PKK ile mücadelede sergiledikleri...