18.4 C
İstanbul
2 Ekim 2020 Cuma 01:52
Etiketler ÖSYM

Etiket: ÖSYM

YDUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 18-23 Eylül 2020 tarihlerinde tercihleri alınan 2019-YDUS (Kadın Hastalıkları ve Doğum) alanı ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. YDUS sonuçları, sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C kimlik no ile öğrenilebilecek.

YDS soru kitapçığı ve cevap anahtarı yayınlandı mı?

Bugün tüm Türkiye’de Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (YDS) yapıldı. Sınava katılım gösteren adaylar, soru kitapçığının ve cevap anahtarının ne zaman açıklanacağını merak ediyor. ÖSYM, YDS sonuçlarını 23 Ekim’de duyuracak.

KPSS lisans sınav sonuçları için geri sayım başladı

Lisans mezunu adaylar, geçtiğimiz günlerde tamamlanan KPSS lisans sınavlarında ter döktü. Son olarak KPSS ÖABT sınavı da tamamlandı. ÖSYM, corona virüsü sebebiyle aksayan sınav takvimini açıkladı. KPSS lisans sınavı sonuçları 22 Ekim’de açıklanacak.

YKS ek yerleştirme sonuçları için geri sayım başladı

YKS ek yerleştirme sonuçlarıyla ilk yerleştirmelerde hiçbir bölüme yerleşemeyen öğrenciler hedefledikleri okullara yerleşmeyi hedefliyor. Tamamlanan tercihler sonrasında ÖSYM YKS ek yerleştirme sonuçları için bir tarih vermese de geçtiğimiz sene sonuçların açıklandığı tarihler bu noktada fikir veriyor.

ÖSYM’den YDS adaylarına saat uyarısı!

ÖSYM, yarın düzenlenecek Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı'na (YDS) girecek adaylara saat uyarısında bulundu

DGS tercihleri bugün başlıyor! Tercih işlemleri nasıl yapılır?

Dün ÖSYM tarafından yapılan duyuruyla birlikte DGS tercihlerine dair takvim belli oldu. Bugün başlayacak olan DGS tercihleri 2 Ekim’e kadar devam edecek. Tercihler ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden gerçekleştirilecek.

DGS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM Başkanı açıkladı!

DGS sonuçlarına kavuşan adayların beklediği açıklama ÖSYM Başkanı Halis Aygün'den geldi ve DGS tercihlerinin gerçekleşeceği tarihler açıklandı. Adaylar tercih işlemlerine yarından itibaren başlayabilecek.

DGS tercih işlemleri için nefesler tutuldu gözler ÖSYM’de

Eğitimlerini lisans seviyesine çıkarmak isteyenler için önem taşıyan DGS tercih kılavuzu henüz yayınlanmadı. Geçtiğimiz sene 25 Temmuz’da açıklanan DGS sonuçları sonrasında 21-28 Ağustos tarihleri arasında tercih işlemleri yapılmıştı. Bu sene ise DGS tercih kılavuzunun bugünlerde yayınlanacağı tahmin ediliyor.

KPSS ÖABT sonuçları için ÖSYM tarih verdi!

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olan eğitim kurumlarında kadrolu olarak öğretmenlik yapmak isteyen adayların katıldığı KPSS ÖABT bugün gerçekleştirildi. KPSS sonuçlarının açıklanma tarihi de geçtiğimiz haftalarda belli olmuştu. Sınav sonuçları ÖSYM'nin resmi sitesinde 22 Ekim'de duyurulacak.

YKS’de ek tercihler bugün başlıyor! Ek yerleştirme kılavuzu yayınlandı mı?

YKS'de henüz bir üniversiteye yerleşemeyen öğrencileri yakından ilgilendiren ek tercihler duyurusu ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün tarafından geldi. Gün içerisinde ek tercih kılavuzunun yayınlanmasının ardından, boş kalan kontenjanlar için ek yerleştirme başvuruları 17-23 tarihleri arasında yapılacak.

Yönetilen değil yöneten Türkiye

Herhangi bir takımımız UEFA’da cezaya çarptırılsa kulis yapacak yönetici arardık ama umduğumuz desteği bulamazdık. 1978’de Kopenhag maçı sonrası Trabzonspor’un haksızlığa uğraması, göz göre göre 1...

Kobani eylemleri soruşturmasında 20 şüpheliye tutuklama istemi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 2014’te düzenlenen Kobani eylemlerine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan aralarında eski HDP'li vekillerin de olduğu 20 şüphelinin tamamı savcılık sorgusunun ardından tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Açıklandı: Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? İşte yeni sezon ilk bölüm tarihi

ATV ekranında yayınlanan Kuruluş Osman yeni sezona hazırlanıyor. Kuruluş Osman ne zaman başlayacak? Sorusu gündemde. Kuruluş Osman yeni sezon tanıtımı yayınlandı. Kuruluş Osman yeni sezon ilk bölümü için tarih verildi. İşte tarih...

Siyaset dizayncılığı bir hortladı pir hortladı

HDP’li Ayhan Bilgen, Kobani dosyasından tutuklansa da bırakılsa da Kars Belediye Başkanlığından istifa edeceğini duyurdu. Tabii gözaltı bitene dek yerine kayyum atanmazsa. Gerekcesi, kendi üstünden...