18.4 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 00:16
Etiketler Miting

Etiket: Miting

‘Siftah yapamadık çekleri ödeyemeyiz’

Denizli esnafı, içini CHP Milletvekili Gülizar Karaca'ya döktü. CHP Milletvekili Karaca’nın ziyaret ettiği esnaf, ekonomik olarak çıkmazda olduklarını belirterek, “Önümüzdeki 3 aya çeklerimiz var. Bunları ödeyemeyiz” dediler. Siftah bile yapamadığını söyleyen esnaf devletten destek istedi.

Trump’tan aşıyla ilgili en net mesaj: Üç ya da dört haftaya hazır

ABD Başkanı Donald Trump, corona virüsü aşısıyla ilgili bugüne kadarki en iddialı açıklamalarından birine imza attı. Trump, "Aşıya sahip olmaya çok yakınız. Sadece birkaç hafta kaldı. Üç ya da dört hafta" ifadelerini kullandı.

Tunceli’de eylem ve etkinlikler 15 gün yasak!

Tunceli Valiliği, corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle kentte eylem ve etkinliklerin 15 gün süreyle yasaklandığını açıkladı.

Bakan Koca’yı zorda bırakan soru: Cumhurbaşkanı bizden değil mi, neden miting yapıyor?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ismini vermediği bir milletvekilinin paylaştığı ölüm raporuyla ilgili Twitter'den açıklama yaptı. Koca, paylaşımın başına "Salgınla mücadele hepimizin görevi. Birbirimizle değil, salgınla mücadele edelim" diye yazınca, bazı vatandaşın eleştirine hedef oldu. Vatandaşlar Koca’ya, AKP’nin 100 bin yeni üye etkinliği karşısında neden suskun kaldığını sordu.

Belarus sokakları yeniden karıştı! Çok sayıda gösterici gözaltına alındı

Belarus’taki hükümet karşıtı protestolara polis müdahale ederek çok sayıda eylemciyi gözaltına aldı. Belarus İçişleri Bakanlığı 100 kişinin gözaltına alındığını açıklarken, muhalefet bu sayının yaklaşık 300 olduğunu öne sürdü.

Sokağa çıkma yasağı olacak mı? İçişleri Bakanlığı’ndan yanıt geldi

İçişleri Bakanı Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, artan vaka sayılarının ardından gündeme gelen sokağa çıkma yasağı konusunda açıklamalarda bulundu. Çataklı, "Şu an alınan bir karar ve değerlendirme yok" dedi.

İstanbul Barosu ‘Takviye Hazır Kuvvet’ kararının iptali için dava açtı

İstanbul Barosu, İstanbul Emniyeti içerisinde Takviye Hazır Kuvvet Müdürlüğü (THK) kurulması kararına karşı dava açtı. Danıştay’a başvuran baro, bu kararın Anayasa’ya aykırı olduğunu savunarak iptalini istedi.

Kazdağları mücadelesi anılacaktı! Eylemler bir hafta süre ile yasaklandı

Çanakkale Valiliği'nin il genelinde bir hafta süre ile eylem, gösteri ve yürüyüşlerin yasakladığı öğrenildi. Kentte yarın Kazdağları'nda binlerce ağacı kesen Kanadalı şirket Alamos Gold ve yerli ortağı Doğu Biga Madencilik'e karşı başlatılan mücadelenin yıl dönümünde çevreciler bir araya gelecekti. Söz konusu kararın çevrecilere telefon yolu ile bildirildiği belirtildi.

Baro başkanlarının Meclis’e alınmamasına, İstanbul Barosu ve CHP’den tepki

TBMM’deki 'çoklu baro' teklifinin Adalet Komisyonu’ndaki görüşmelerine katılmak isteyen baro başkanlarının Meclis'e alınmamasına İstanbul Baro Başkanı Mehmet Durakoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan tepki gösterdi. Durakoğlu, baro başkanlarının Meclis'in kapısında oturduğu fotoğrafı paylaşarak , “Bu fotoğrafı kimseyle paylaşmayın, ben utanıyorum” ifadelerini kullanırken, benzer bir fotoğrafı paylaşan Özkan ise "Türkiye için utanç fotoğrafı" yorumunda bulundu.

Devlet başkanına maske takma zorunluluğu getirildi!

Corona virüsü (Covid-19) salgınını önemsemeyen Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya mahkeme kararı ile kamusal alanda maske takma zorunluluğu getirildi.

Muhalif kanalları karartan RTÜK’ten ‘cezalarda ayrımcılık yapmıyoruz’ açıklaması

Önce TELE1 sonra da Halk TV ekranlarını 5 gün karartan RTÜK, "Kimi çevrelerin kasıtlı ve haksız bir şekilde ortaya attığı bazı kuruluşlara orantısız ceza özlemiyle ayrımcılık yapıldığı iddiaları gerçeği yansıtmamaktadır" açıklaması yaptı.

FETÖ kendinden olmayanları TSK’den attırmak için talimatname hazırlamış

İzmir'de FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) sızan rütbeli mensuplarına yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 8 sanıkla ilgili iddianamede FETÖ mensubu olmayan subay ve adaylarının TSK'dan atılmaları ve ayrılmalarını sağlayacak yöntemlerin bir talimatname altında toplandığına dikkat çekildi

Alman Dışişleri’ne ait gizli Türkiye raporu basına sızdı! Yargıyla ilgili çarpıcı ifadeler…

Almanya Dışişleri Bakanlığı'nca Türkiye hakkında hazırlanan özel bir rapor basına sızdı. 31 sayfalık raporda Türkiye'deki yargı ve basın alanıyla ilgili çarpıcı ifadeler yer aldı.

Türk Tabipleri Birliği’nden Fahrettin Koca’ya: 6 aydır söylüyorduk, gerçekleri gizlediniz

Türk Tabipleri Birliği'nden yapılan açıklamada "Gerçekleri gizlediniz. Salgının yayılmasına engel olmadınız" denildi.