16.7 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 01:28
Etiketler Kıdem

Etiket: kıdem

Türk-İş’in kıdem mücadelesi sürüyor! Siyasi partilere ve köşe yazarlarına mektup…

Kıdem tazminatının fon ya da emeklilik sisteminin bir parçası haline getirilmek istenmesine karşı harekete geçen Türk İş, emekçilere bir kez daha kıdemin kırmızı çizgi olduğunu hatırlattı. Bu çizginin aşılması halinde genel grev kararı alınacağını belirten Türk-İş, köşe yazarlarına, gazetecilere, siyasi partilere de mektup göndererek, böyle bir teklifin gündeme gelmesi ve tartışılmasının çalışma hayatının zaten bozulmuş dengelerini tümden altüst ettiğini vurguladı.

İşçilerden kıdem isyanı

Türk-İş, kıdem tazminatını TES’e dönüştürmek, 25 yaş altı 50 yaş üstü çalışanlara ise köle işçiliği getirmek isteyen iktidara 81 ilde yaptığı eylemlerle tepki gösterdi.

Kıdem için İstanbul’da sürpriz zirve

İşçi ve işveren temsilcilerinin karşı çıktığı kıdem tazminatının yerine getirilmek istenen Tamamlayıcı Emeklilik Sistemi (TES) için şimdi de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak devreye girdi.

Türk-İş’ten kıdem konusunda yeni açıklama

Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, kıdem tazminatı hakkında yeni bir açıklama yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile dün Beştepe'de kabul ettiği heyetin içine yer alan Ergün Atalay, "Kıdem tazminatı işçilerin en önemli güvencesidir, yıllardır döktüğü terin, verdiği bir ömrün karşılığıdır" açıklamasında bulundu.

Kıdem tazminatında kritik gün

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe'de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile beraberindeki TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, TİSK Başkanı Özgür Burak Akyol, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay ve Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan ile bir araya gelecek. Kıdem tazminatı reformunun masaya yatırılması beklenen görüşme milyonlarca çalışanı yakından ilgilendiriyor.

Kıdem tazminatında hükümete olumsuz yanıt!

Kıdem tazminatı fonunu getirebilmek için nabız yoklayan hükümete hem işçi hem de işveren temsilcilerinden olumsuz yanıt geldi. İktidara yakınlığıyla bilinen Hak-İş’in de, “Şimdi zamanı değil” mesajı vermesi kıdem fonunun başka bahara kalabileceğinin işareti oldu.

Banka çalışanı kıdem tazminatı alarak işten ayrılabilir mi?

Eşim 7 Şubat 1978 doğumlu. 25 Kasım 1999 tarihli sigorta girişi var. Son 14 yıldır özel bir bankada çalışmakta. 5 Haziran 2020 itibariyle 6975...

Erbil Uluslararası Havalimanı yakınlarında roketli saldırı

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentindeki Erbil Havalimanı yakınlarına roketli saldırı gerçekleştirildi.

Doğduğun Ev Kaderindir 2. sezon 14. yeni bölüm fragmanı izle!

TV8 ekranında yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi 2. sezon 13. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin yeni bölümünde Kırmızı Oda sürprizi yaşandı. Doğduğun Ev Kaderindir 2. sezon 14. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.

CHP’li Emir: Koca, 20 katı vaka iddiamızı doğruladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın günlük 29 bin 377 vaka iddiasına ilişkin açıklamalarını değerlendiren CHP'li Murat Emir, Koca’nın iddialarını doğruladığını kaydetti.

Neymar’ın İspanyol maliyesine 34 milyon avro borcu var

Fransa'nın Paris Saint-Germain takımında oynayan Brezilyalı futbolcu Neymar'ın, İspanyol maliyesine 34 milyon 624 bin 26 avro 60 sent borcu olduğu açıklandı