23.1 C
İstanbul
6 Ağustos 2020 Perşembe 03:25
Etiketler Kadın

Etiket: Kadın

Bayram boyunca namazlarda teşrik tekbiri farz mı? Teşrik tekbiri nasıl getirilir?

Hz. Peygamberin (s.a.s.) bayramının arefe günü sabah namazından başlayarak bayramın dördüncü günü ikindi namazına kadar, ikindi namazı da dâhil olmak üzere farzlardan sonra teşrik tekbirleri getirdiğine dair rivayetler vardır. Bu sebeble teşrik tekbiri bayram sürecinde araştırılan konular arsında yer alıyor.

CHP’nin ilk başörtülü Parti Meclisi Üyesi Sevgi Kılıç: CHP’yi iktidar yapacağız

CHP’nin ilk türbanlı Parti Meclisi üyesi Sevgi Kılıç: Kılıç, siyasete CHP gençlik kollarında girdi. Şimdi 27 yaşında ve parti yönetiminde... “Heyecanlıyım almış olduğum sorumluluğun farkındayım. CHP’yi iktidara taşımak için mücadele vereceğiz“ diyor.

Dünya Arkadaşlık Günü nedir? Dünya Arkadaşlık Günü nasıl ortaya çıktı?

27 Nisan 2011 tarihinde Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından resmi Uluslararası Dostluk Günü olarak 30 Temmuz ilan edildi. Dünya Arkadaşlık Günü fikri ilk olarak 20 Temmuz 1958 yılında Dr. Artemio Bracho tarafından bir arkadaşı ile Puerto Pinasco’da akşam yemeği yerken önerilmişti. Peki Dünya Arkadaşlık günü nedir?

Teşrik tekbiri nasıl ve ne zaman getirilir? Teşrik tekbirlerinin dini hükmü nedir?

Kurban Bayramı'nın gelmesiyle birlikte teşrik tekbirleri de merak edilmeye başlandı. Arefe günü sabah namazından başlayacak bayramın son günü ikindi namazına kadar, ikindi namazı da dahil farzlardan sonra getirildiğine inanılıyor. Peki teşrik tekbiri nasıl ve ne zaman getirilir? Teşrik tekbiri dini hükmü nedir?

Akşener ‘İstanbul Sözleşmesi’ akımına uydu: Kadınlarımızın huzuru, memleketimizin huzurudur

Sosyal medyada İstanbul Sözleşmesi'nin tartışmaya açılması nedeniyle başlayan 'siyah beyaz' fotoğraflarla kadın ölümlerine farkındalık uyandırmayı amaçlayan akıma İYİ Parti lideri Meral Akşener de uydu. Siyah beyaz fotoğrafını paylaşan Akşener, "Hiçbir kadınımızın gülüşünün, hayallerinin, ışığının solmasına müsaade etmeyeceğiz. Kadınlarımızın huzuru, memleketimizin huzurudur" mesajını tekrarlayarak 4 parti üyesini de akıma davet etti.

Ekmek yapmak için bir araya gelen kadınlarda corona çıktı!

Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde yufka ekmek yapmak için bir araya gelen bazı kadınlarda corona virüsü tespit edildi. 25 kişinin yaşadığı 10 müstakil ev karantina altına alındı.

İstanbul Sözleşmesi eylemi sonrası gözaltı!

İstanbul'un Beşiktaş ilçesindeki Barbaros Meydanı’nda düzenlenen İstanbul Sözleşmesi eyleminin ardından aralarında EMEK Partisi İstanbul İl Başkanı’nın da bulunduğu 8 kadın gözaltına alındı.

İsimler sızıyor… CHP’de bir ilk

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda tek aday olan Kemal Kılıçdaroğlu dün yeniden genel başkan seçilirken, bugün belirlenecek parti meclisi için meraklı bekleyiş sürüyor. Kılıçdaroğlu'nun kulislere yansıyan anahtar listesinde Sevgi Kılıç ismi de yer alıyor. Avukat olan Kılıç, CHP PM'ye aday gösterilen ilk başörtülü siyasetçi oldu.

AKP’li 18 kadın, ilçe başkanının tavrını gerekçe göstererek istifa etti!

Van’ın Erciş ilçesinde AKP Kadın Kolları'ndan 18 kişi yeni atanan İlçe Başkanı Nedim Sağlam'ın 'psikolojik baskı ve rencide edici tavırları' gerekçesiyle istifa ettiklerini duyurdu. İlçe Başkanı Sağlam ise iddiaları reddederek, istifaların partide kadın kollarındaki değişimlerden kaynaklı olduğunu savundu.

‘Ayağım kaydı düşerken yanlışlıkla vurdum’ dedi, müebbet yedi

Muğla’da bir yıl önce borç nedeniyle tartıştığı Arzu Ertan'ı pompalı tüfekle öldüren, 'ayağım kaydı düşerken yanlışlıkla vurdum' savunması yapan Fikret Bayırlı'ya müebbet hapis cezası verildi.

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü