16.7 C
İstanbul
1 Ekim 2020 Perşembe 02:02
Etiketler Işten

Etiket: işten

İki ay daha işten kovulamayacak çalışanlar ücretsiz izin tedirginliği yaşıyor

Resmi Gazete'de yayımlanan düzenleme ile işten çıkarma yasağı 2 ay daha uzatıldı. Çalışanlar 17 Kasım 2020 tarihine kadar işten kovulamayacak olsa da her an ücretsiz izne ayrılabilecek olmanın tedirginliğini yaşıyor. İşten kovulan vatandaş kıdem tazminatı ve işsizlik maaşı almaya hak kazanırken ücretsiz izne ayrılanlar ayda 1170 TL ile yaşam mücadelesi veriyor. Milyonlarca çalışan ekim ve kasım maaşını da eksik alacak, kasım ayının ortasından itibaren ise işten çıkarma yasağının uzayıp uzamayacağına veya ücretsiz izne ayrılıp ayrılmayacaklarına bakacaklar.

Çanakkale’de 20 işçi işten çıkarıldı

Çanakkale Gelibolu'da 2. Kolordu Komutanlığı'nın yemek işlerini yürüttüğü belirtilen Yemekçim Gıda isimli firmanın, corona virüsü sürecinde 20 kişiyi işten çıkardığı ortaya çıktı.

“Peki ama biz bu işten ne kazandık, bilen var mı!”

Sevgili okurlarım, salgın nedeniyle “Suriye olayını” unuttuk. Oysa orada çok önemli işler oluyor. Şimdi size bu konuda kısacık bir anımsatma yapmak istiyorum… Ve 11...

Banka çalışanı kıdem tazminatı alarak işten ayrılabilir mi?

Eşim 7 Şubat 1978 doğumlu. 25 Kasım 1999 tarihli sigorta girişi var. Son 14 yıldır özel bir bankada çalışmakta. 5 Haziran 2020 itibariyle 6975...

17 Temmuz’da işten çıkarma yapılabilir mi?

17 Nisan 2020 tarihinde yapılan yasal düzenleme ile 3 ay süreyle ahlak ve iyi niyet kurallarına uymayan haller ve benzeri sebepler dışında işveren tarafından...

Hatay’da şüpheli ölüm!

Hatay’ın Payas ilçesinde 5 gündür kendisinden haber alınamayan 65 yaşındaki adam evinde ölü bulundu

Fahrettin Koca Türkiye genelinde hastane yatak doluluk oranlarını açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "12 bine yakın yoğun bakım yatağının boş olduğunu bununda %38.7'nin karşılığı olduğunu hasta sayımızın bin beş yüzlerde olduğu görülüyor." ifadelerini kullandı.

Erbil Uluslararası Havalimanı yakınlarında roketli saldırı

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’nin (IKBY) Erbil kentindeki Erbil Havalimanı yakınlarına roketli saldırı gerçekleştirildi.

Doğduğun Ev Kaderindir 2. sezon 14. yeni bölüm fragmanı izle!

TV8 ekranında yayınlanan Doğduğun Ev Kaderindir dizisi 2. sezon 13. bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Doğduğun Ev Kaderindir dizisinin yeni bölümünde Kırmızı Oda sürprizi yaşandı. Doğduğun Ev Kaderindir 2. sezon 14. yeni bölüm fragmanı yayınlandı.