20.7 C
İstanbul
30 Eylül 2020 Çarşamba 20:33
Etiketler Internet

Etiket: internet

Ankara Tabip Odası: 966 sağlık çalışanı Covid-19 pozitif

Corona virüsüne yakalanan sağlık çalışanlarının sayısı giderek artıyor. Ankara Tabip Odası Yönetim Kurulu, Covid-19 pozitif tanısı konulan sağlık çalışanlarının sayısının 30 Eylül itibariyle 966'ya yükseldiği açıkladı.

Marmaris’te karanlığa mahkum mahalle

Yıl 2020 ama Muğla’nın Marmaris İlçesinde 53 haneli Karacasöğüt Tuzla Mahallesi’nde elektrik yok, su yok, yol yok, internet yok, cep telefonları çekmiyor. Üstelik mahalle Cumhurbaşkanlığı konutunun 7 kilometre uzaklıktaki komşusu. Elektrik olmadığı için çocuklar okuyabilmek amacıyla Marmaris’e eş, dost ya da akrabaların yanına gönderildiğinden 15 aile parçalanmış durumda...

29 Eylül Süper Loto sonuçları belli oldu! İşte şanslı 6 rakam!

Süper Loto'nun 29 Eylül tarihli çekilişi tamamlandı. Milli Piyango'nun şans merkezinde düzenlenen çekilişin ardından gecenin şanslı 6 rakamı 1-14-20-31-46-50 olarak belirlendi. Büyük ödül miktarının her geçen gün arttığı Süper Loto'da yeni sisteme göre en az iki rakamın bilinmesiyle de ödül kazanılabiliyor.

YDUS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM tarafından 18-23 Eylül 2020 tarihlerinde tercihleri alınan 2019-YDUS (Kadın Hastalıkları ve Doğum) alanı ek yerleştirme sonuçlarını açıkladı. YDUS sonuçları, sonuc.osym.gov.tr adresi üzerinden T.C kimlik no ile öğrenilebilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı’na 5000 personel alımı yapılacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, sözleşmeli olarak 5 bin Kur’an Kursu Öğreticisi, İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım alınacağını duyurdu. Personel ilanı, Basın İlan Kurumu'nun resmi ilan sayfası ilan.gov.tr tarafından yayınlandı.

‘Hiçbir çocuk mağdur olmasın’ dedi, harekete geçti

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş, köylere internet sağlamak için TÜRKSAT ile görüşmelere başladıklarını açıkladı.

Kars’ın Kümbet köyünde EBA’ya erişemeyen öğrenciler yardım çağrısında bulundu

Kars Arpaçay Kümbet köyünde şebeke sorunu yaşandığı için birçok öğrenci EBA’dan derslere katılamıyor. Bir üniversite öğrencisi, köyün öğrencilerinin internetin çektiği alanlara ellerinde kalem, defter ve cep telefonlarıyla yürümek zorunda kaldığını, demir yolu ve toprak zeminde EBA'ya bağlanmaya çalıştıklarını söyledi.

28 Eylül Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! Sayısal Loto’da 65 milyon TL’lik dev ikramiye!

Çılgın Sayısal Loto'nun 28 Eylül 2020 tarihli çekiliş sonuçları belli oldu. Milli Piyango'nun en yüksek ikramiye tutarına ulaştığı Sayısal Loto oyununda şanslı rakamlar 16-20-23-45-54-58 joker 47 olarak belirlendi. Büyük ikramiye ise 65 milyon TL'yi geçerek rekor seviyeye ulaştı.

İOKBS bursluluk sınavı sonuçları açıklandı! Burs ödemeleri ne zaman yapılacak?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2020 İOKBS bursluluk sınavı sonuçlarını duyurdu. 28 Eylül'de açıklanması beklenen sonuçlar bir gün önceden açıklanarak adayların erişimine sunuldu. Bursluluk sınavı sonuçları meb.gov.tr üzerinden TC kimlik no ve doğum tarihi bilgileri ile öğrenilebilecek.

27 Eylül Süper Loto sonuçları açıklandı! Süper Loto’da dev ikramiye!

Süper Loto'nun çekiliş sonuçları açıklandı. Milli Piyango'nun yenilenen kurallarına göre 60 top arasından 6 doğru rakamın bilinmesi halinde büyük ikramiye kazanılabiliyor. Süper Loto'da büyük ikramiye tutarı ise 23 milyon TL'nin üzerine çıktı. İşte 27 Eylül Süper Loto sonuçları...

Fahrettin Koca’dan kafa karıştıran açıklama! Rakamlar ne anlatıyor?

Fahrettin Koca koronavirüs salgınındaki son gelişmeler hakkında açıklama yapıyor.

Tarabya İngiliz Okulları Yeniköy Kampüsü Tarihi Binası AB Europa Nostra Ödülüne layık görüldü

Avrupa’nın önde gelen kültürel miras ağı olan Europa Nostra, her yıl Avrupa Birliği’nin Yaratıcı Avrupa Programı’nda yer almayan Avrupa ülkelerindeki öne çıkan başarılı çalışmalara ödül veriyor.

Rusya’dan Azerbaycan ve Ermenistan’a çağrı!

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, "Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanlarını Moskova'da toplantıya çağırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Eski Dışişleri Bakanı Ali Bozer, koronavirüsten hayatını kaybetti

Ankara'da koronavirüs tedavisi gören Eski Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Ali Bozer yaşamını yitirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Twitter hesabından başsağlığı mesajı yayınladı...