23.1 C
İstanbul
6 Ağustos 2020 Perşembe 04:08
Etiketler Hükümet

Etiket: Hükümet

Bakan Akar’dan çok sert sözler: Ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar

Arap televizyon kanalına mülakat veren Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Libya'da BM tarafından tanınan meşru hükümetin Serrac hükümeti olduğunu hatırlatarak "Dolayısıyla Serrac hükümetinin etrafında toplanmamız lazım" dedi, bölgedeki aktörlere çağrıda bulundu. Abu Dabi'nin Libya konusundaki tutumuna değinen Akar, "Bunlar ateş olsalar cürmü kadar yer yakarlar. Dolayısıyla bunların ister Suriye’de olsun, ister Irak’ta olsun bazı terörist grupları, teröristleri, PKK’yı, DEAŞ’ı, YPG’yi desteklemelerinin hiçbir kıymetiharbiyesi yok" dedi.

ABD’de Trump yönetimi harekete geçti! Güvenlik güçleri 3 kente gönderilecek

ABD'de Başkan Donald Trump yönetimi, sokaktaki şiddet olaylarıyla mücadele etmek için Detroit, Milwaukee ve Cleveland kentlerine federal güvenlik güçlerini göndereceklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklama yapıyor

Kabine toplantısının ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Gerek kurbanlıkların kontrolü, kesim yerleri, temizlik hususunda gereken tedbirler ağırlıklı olarak yerel yönetimler vasıtasıyla alınmıştır. Kurban kesim yerlerinde yoğunluk oluşmaması için bayramın ikinci ve üçüncü günlerinin de değerlendirilmesini tavsiye ediyoruz. Yola çıkacakların dikkatli olmalarını rica ediyorum" dedi.

Japonya’dan flaş corona virüsü uyarısı: Evden çalışma oranı artsın

Japon hükümeti, çalışanlar arasında daha sık gözlenen corona virüsü vakalarındaki artış nedeniyle şirketlerin uzaktan çalışma oranını %70'e yükseltmesini istedi.

Konu kredilerinde oranlar değişti? Piyasayı nasıl etkiler?

Kamu bankaları, ikinci el konutlar için kredi kampanyası koşullarını yenileyerek, faiz oranını yüzde 0,74'ten yüzde 0,79'a, azami 180 ay olan vade oranını ise 120 aya çıkardı. Haziran ayı başındaki kampanyada 12 aylık ödemesiz dönem hakkı da bulunuyordu. Ancak bu uygulama da sona erdi. Birinci el konut kredisi için 0,64 faiz oranı ve 180 ay vade hakkı ise devam ediyor.

İngiltere’de corona virüsü karışıklığı: Karantina başladı

İngiltere'de karantina kaosu yaşanıyor... Hükümetin, İspanya'ya giden vatandaşlarına dönüşte 14 günlük karantina uygulamaya başlaması kriz yarattı. Yüzlerce İngiliz vatandaşı, "Bu karar haksızlık. Hükümet kafasına göre hareket ediyor" yorumunu yaptı.

Türkiye’den Macron’a sert ‘yaptırım’ yanıtı!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Doğu Akdeniz'e ilişkin yaptığı açıklama hakkındaki soruya yanıt verdi. Bakanlıktan yapılan açıklamada "Cumhurbaşkanı Macron’un beyanlarının ülkemiz nezdinde kıymeti harbiyesi yoktur. Türkiye’yi yaptırım diliyle tehdit etmek kimsenin haddi değildir ve hiçbir sonucu olmayacaktır. Fransa artık kendini dev aynasında görmekten vazgeçmeli, sağduyulu ve rasyonel politikalar izlemelidir" denildi.

Erzurum Kongresi’nin 101. yıl dönümü! Erzurum Kongresi’nde hangi kararlar alındı?

Kurtuluş mücadelesinde dönüm noktalarından olan Erzurum Kongresi'nin 101. yıl dönümü bugün kutlanıyor. Manda ve himayenin reddedildiği ve ilk kez ulusal bağımsızlığın koşulsuz olarak gerçekleştirilmesi ile milli sınırlar kavramı gibi önemli kararların yer aldığı Erzurum Kongresi hakkındaki tüm detaylar haberimizde...

Alman Bild: 18 Türk savaş gemisini Merkel durdurdu

Türkiye'nin Antalya'nın Kaş ilçesi açıklarındaki Meis Adası çevresinde doğalgaz araması yapmayı planlaması ve bunun üzerine yaşanan gerilim Alman basınının manşetlerine taşındı. Alman medyasının iddiasına göre, Türk donanması ile Yunan gemilerinin karşı karşıya gelmesini Almanya Başbakanı Merkel son anda engelledi.

Erdoğan, Merkel ile görüştü!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Libya ve Suriye’deki gelişmeler değerlendirildi, ekonomi ve turizm başta olmak üzere ikili ilişkilerin geliştirilmesine yönelik adımlar ele alındı.

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü