28 C
İstanbul
8 Ağustos 2020 Cumartesi 15:10
Etiketler Haber

Etiket: haber

Korkunç olay! Tilki diye dayısını vurdu

Sakarya Akyazı'da Cemal Ünlütürk, yaylada evinin yakınlarında gördüğü tilkiye tüfekle ateş etmek isterken kazara dayısı Hasan Aksoy’u vurdu. Aksoy yaşamını yitirirken Ünlütürk gözaltına alındı.

Belarus-Rusya geriliminde İstanbul krizi

Rusya ile Belarus arasında yaşanan paralı asker geriliminde tansiyon yükseliyor... Rusya destekli Wagner paralı askerlerinin Belarus'ta ortaya çıkması sonrasında 30'dan fazla Rus gözaltına alındı. Rusya'nın Belarus büyükelçisi gözaltına alınanların İstanbul'a uçakla kaçma planları olduğunu duyurdu.

Gülistan Doku soruşturmasında flaş gelişme!

Tunceli’de 5 Ocak’ta kaybolan ve günlerdir haber alınamayan Gülistan Doku’nun (21) avukatı Ali Çimen, baş şüpheli Zaynal Abakarov’un Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığınca ifadesinin alınmasına ve polis zoruyla getirilmesine karar verdiğini açıkladı.

TGC’den açıklama: Gazetecilik, suçları ve suçluları aklama yeri değildir

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu son dönemde ılımlı dahi olsa muhalif görüşlere söz hakkı vermeyen bazı medya kuruluşlarının, eli kanlı katillere savunma ve aklanma olanağı verilmesine sert tepki gösterdi. Açıklamada, "Eli kanlı katilleri, suç örgütü üyelerini, teröristleri, her türlü yolsuzluğa karışmış kişileri ekranlarda görmeye başladık. Bu kişilere serbest kürsü verip, onlara kendilerini savunma ve aklanma olanağı vermek gazetecilik değildir. Gazetecilik suç değildir, suçları ve suçluları aklama yeri hiç değildir" denildi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal’dan sosyal medya düzenlemesi açıklaması

Son dakika haberi... AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, TRT Haber Özel Röportajı'nda sosyal medya düzenlemesinin ayrıntılarını anlattı. Ünal, ''Sosyal medya düzenlemesi sosyal medyayı kapatmak ya da yasak getirmek amacı içermiyor. tam tersine bu alanda bir düzenleme ve 55 milyon vatandaşımız sosyal ağlarda kullanıcı durumda. Dolayısıyla sosyal ağlarda kullanıcı olan vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerinin korunması ve burada var olan dezenformasyonun önüne geçilmesini amaçlayan bir düzenleme.'' dedi.

CHP’den sosyal medya düzenlemesine sert tepki

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç sosyal medya düzenlemesine sert tepki gösterdi. Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a açıkça seslendiğini ifade eden Özkoç, “İşine geldiğinde FaceTime’ı kullanıp, işine gelmediğinde Twitter’dan dislike (beğenmeme) aldığınızda yasaklara sarılmak olmaz, olamaz. AKP’nin sosyal medyanın ruhundan anlamadığı, ortaya koyduğu ucube 'yeşil küre' uygulamasıyla gösterilmiştir” dedi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi: Tunç Soyer’in ismini kullanıyorlar, telefon dolandırıcılarına dikkat!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kanser hastalarını bahane ederek İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe’nin adıyla para toplamaya çalışan dolandırıcılar hakkında İzmirlileri uyardı. Yapılan açıklamada bu tür dolandırıcılık girişimlerine karşı yurttaşların dikkatli olması istendi.

Ankara’da iş merkezi yangını! Binanın parçaları yayaların üzerine yağıyor

Ankara Söğütözü Mahallesi'nde bir iş merkezinde yangın çıktı. İş merkezi tahliye edilirken alevler nedeniyle binadan kopan parçalar tehlikeye neden oluyor.

Corona virüsünde son durum: Dünyada ikinci dalga paniği

Resmi verilere göre 16.4 milyondan fazla insana bulaşan ve 652 binden fazla insanın ölümüne sebep olan corona virüsü etkisini tekrar göstermeye başladı. Salgını "yenen" ülkelerden Çin, Avustralya ve İspanya'da vaka ve ölüm sayısının artması, "İkinci Covid-19 dalgası geliyor mu" tartışmalarının başlamasına sebep oldu.

Temizlik aracına saldırı! Silah zoruyla durdurup ateşe verdiler

Diyarbakır’ın merkez Bağlar Belediyesine ait temizlik aracı kimliği belirsiz kişiler tarafından önce silahlı saldırıya uğradı ardından yakıldı. Bölgeye gelen Başkan Hüseyin Beyoğlu saldırı hakkında bilgi alırken, vatandaşlar yapılan saldırıya tepki gösterdi.

Microsoft’tan dev hamle! TikTok’u satın almaya hazırlanıyor

ABD'nin önde gelen teknoloji firmalarından Microsoft'un, Çinli ByteDance şirketine ait TikTok uygulamasını satın almak üzere görüşmelerde bulunduğu belirtildi.

Kentteki vaka artışının sebebini açıklayan Valilik taziye ziyaretlerini yasakladı

Konya Valiliği yapılan tespitlerde corona virüsü vaka sayılarının daha çok taziye ziyaretlerinden kaynaklı olduğunu belirterek evlerde ve açık alanlarda taziye ziyaretlerinin yasaklandığını duyurdu. Cami hoparlörü, belediye ekipleri ve kolluk güçleri tarafından tüm kentte anonslar yapılacak.

Sosyal medyaya sansür getiren düzenleme AYM yolunda: ‘AKP Anayasa’yı çiğniyor’

CHP, sosyal medyaya sınırlandırmalar getiren düzenlemeyi Anayasa Mahkemesi’ne taşımaya hazırlanıyor. Düzenlemeye tepki gösteren Anayasa Profesörü ve CHP Milletvekili Kaboğlu “Sosyal medyada sınırlama ve yasaklar, Anayasa’ya açıkça aykırıdır” dedi.

İzmir’de iş yerinde çıkan ve bitişikteki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü

İzmir'in Konak ilçesinde, kozmetik satışı yapılan iş yerinde çıkan ve daha sonra yandaki dükkanlara sıçrayan yangın söndürüldü