21.1 C
İstanbul
21 Eylül 2020 Pazartesi 01:51
Etiketler Eğitim

Etiket: Eğitim

Okulların açılmasına bir gün kala Bakan Selçuk’tan yeni açıklama! Öğrencilere ücretsiz verilecek

Bakan Selçuk, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, MEB ve Sağlık Bakanlığı arasındaki entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizmasının hazır olduğunu bildirdi. Selçuk, "Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz." dedi.

Okulların açılmasına bir gün kala Bakan Selçuk’tan flaş açıklama! Öğrencilere ücretsiz verilecek

Bakan Selçuk, Kovid-19 tedbirleri kapsamında, MEB ve Sağlık Bakanlığı arasındaki entegrasyon sistemi ve uyarı mekanizmasının hazır olduğunu bildirdi. Selçuk, "Önümüzdeki üç hafta içinde tüm öğrencilere ücretsiz maske desteği vereceğiz." dedi.

Ziya Selçuk’tan çocukları 1’inci sınıfa başlayacak velilere mesaj

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "1'inci sınıf öğrencilerimiz pazartesi günü okula başlıyor. Her yılkinden daha çok yüreklendirilmeye ihtiyaçları var" dedi.

MEB’deki yolsuzluk ve Ziya Selçuk’u devirme operasyonu iddiaları Meclis gündeminde

CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, "MEB’de Büyük Operasyon”, “Adım Adım Ziya Selçuk Devirme Operasyonu" haberlerini Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a sordu.

AKP’ye yakın cemaatler vakıflaşıyor

İktidara ya da cemaatlere yakınlıkları ile bilinen vakıflara yenileri eklendi. İstanbul’da, Hidayet ve Bereket Vakfı, Kütahya’da ise Bilal Erdoğan’dan tebrik alan KİHMED derneğinin başkanı Önsay tarafında KADİM Vakfı kuruldu.

Yüz yüze eğitim başlıyor! Bakan Selçuk ayrıntıları açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yüz yüze eğitimle ilgili flaş bir açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yüz yüze eğitim açıklaması

MEB, 21 Eylül’de yüz yüze eğitime başlayacak anaokulu ve ilkokul 1. sınıf düzeyindeki özel gereksinimli öğrenciler için, okuma yazma sürecini eğlenceli hâle getirerek kolaylaştıracak 6 kitaptan oluşan bir set hazırladı.

EBA’da güvenlik açığı: Öğretmenler ve öğrenciler tehlikede…

Koronavirüs pandemisi nedeniyle uzaktan eğitim sistemine geçilmesiyle birlikte kullanılan EBA sisteminin güvenlik açığı endişeye neden oldu. EBA'da bir öğretmenin kullanıcı şifresi ele geçirildi. Ardından, öğretmenin adıyla uygunsuz paylaşımlar yapıldı.

Okulların virüse hazır olduğunu iddia eden MEB velilerden çamaşır suyu ve kolonya istedi

MEB, okullarda hijyen sağlamak için de gözlerini velilere çevirdi. Anasınıfına kayıtta istenen belgeler arasına markaları da belirtilerek 12’li tuvalet kağıdı, kolonya ve çamaşır suyu yazıldı.

Veli izni: MEB’in sorumluluktan kaçınma taahhütnamesi

MEB’in hazırladığı bilgi formunu imzalamayan velinin çocuğunun okula alınmayacağı öne sürüldü. İddiaya göre taahhütnamenin içeriği MEB’i ve okul yönetimini sorumluluktan kurtarma niteliği taşıyor.

Mavi Dolunay nedir? Ne zaman gerçekleşecek? NASA duyurdu

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA),Mavi Dolunay gerçekleşeceğini açıkladı. Mavi Dolunay'ı merak edenler Mavi Dolunay nedir? Ne zaman gerçekleşecek? Sorularının yanıtlarını merak ediliyorlar.

Belarus’ta halk yine sokakta! Polislerin bilgileri internete sızdırıldı

Belarus’ta 9 Ağustos’ta gerçekleştirilen devlet başkanlığı seçimlerinin ardından patlak veren hükümet karşıtı protestolar 6 haftadır devam ediyor. Gösteriler devam ederken bilgisayar korsanları tarafından ülkedeki binlerce polis memurunun kişisel bilgileri internete sızdırıldı.

Müyesser Yıldız’dan mesaj var: ‘Artık FETÖ borsası gibi bir de adalet tarifesi var’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, tutuklu gazeteci Müyesser Yıldız'ın mesajını iletti. Yıldız, "Kendi adıma söyleyeceğim şudur: Asla biat etmem, asla yılmam. Korkuya gelince, evet korkarım." ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı ile Mesut Özil arasında heyecanlandıran Türkiye diyaloğu! Fenerbahçe…

Acun Ilıcalı'nın kendi kanalında düzenlediği "Eğitime Destek Kampanyası"na telefonla bağlanan Mesut Özil, Ilıcalı'ya verdiği yanıtla futbolseverleri heyecanlandırdı.