21.1 C
İstanbul
15 Temmuz 2020 Çarşamba 12:34
Etiketler De

Etiket: de

THK’ya 1 ay önce üye şimdi de başkan oldu

95 yıllık geçmişiyle Cumhuriyet tarihinin en köklü kurumlarından Türk Hava Kurumu’nda (THK) yapılan atama dikkat çekti. AKP’li Harun Karacan’ın oğlu, 17 Haziran’da THK’ya üye oldu. 1 ay sonra da THK’nın en yüksek gelire sahip olan Eskişehir Şubesi’ne başkan atandı...

Brezilya Devlet Başkanı Bolsonaro’nun ailesine de test yapıldı

Brezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'nun corona virüsü testi pozitif çıkmıştı. Bolsonaro'nun pozitif çıkmasının ardından gözler ailesine çevrildi. Devlet Başkanı Bolsonaro'nun eşi ve çocuklarına da bugün test yapıldı.

De Niro’nun restoranı devlet desteğine başvurdu

Robert De Niro’nun ünlü şef Nobuyuki Matsuhisa ve film yapımcısı Meier Teper ile birlikte kurduğu restoran ve otel zinciri The Nobu, corona virüsü salgınından fazlasıyla etkilendi. The Nobu, 28 milyon dolara kadar çıkabilecek kredi için hükümetin başlattığı maaş koruma programına başvurdu.

Cumhuriyet Savcısı ile ailesi de araçtaydı… Dereye uçtu!

Bursa Orhangazi'de sürücüsünün kontrolünden çıkan otomobil, dere yatağına uçtu. Kazada, sürücü ile araçtaki Cumhuriyet Savcısı Erkan Alanoğlu, eşi ve oğlu yaralandı.

CHP’li Ağbaba: 100 fezleke de gelse gerçekleri söyleyeceğiz

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, ''Tank paleti satmak vatana ihanettir'' sözlerinin Cumhurbaşkanı'na hakaret suçu olarak görülüp hakkında fezleke düzenlenmesine tepki gösterdi.  Ağbaba, ''Tank palet fabrikası Katarlılara peşkeş çekilmiştir. Bu nedenle 100 fezleke de gönderseler gerçekleri haykırmaya devam edeceğiz'' dedi.

Yavaş büyüyelim de pantolon patlamasın!

Hani büyüdük, büyüyoruz daha da büyüyeceğiz, pantolonlara sığmayıp eğilirken patlatacağız diyorlar ya… O da büyüme değil… Şişme! Hormonu yapıştırıp tavuğu hindi gibi gösterme… O...

De Meo’nun en büyük kozu yine Bursa!

Pandemi sürecinde mali sıkıntılar yaşayan ve hükümetten 5 milyar Euro'luk destek almayı garantileyen Fransız Renault Grubu, kısa bir süre önce Alman Volkswagen Grubu'nda üst...

Babalar Günü kâbusa döndü… Minik Ali’den de acı haber geldi

Adana'nın Karataş ilçesinde "Boğulma tehlikesi. Bu alanda denize girmek tehlikeli ve yasaktır" tabelasının bulunduğu yerde dün denize giren babanın ardından oğlundan da acı haber geldi. Küçük çocuğun cansız bedeni bu sabah bulundu.

Dünyada işçi haklarında en kötü 10 ülke listesinde Türkiye de yer aldı

Uluslararası Sendikalar Konfederasyonu (ITUC), 2020 Küresel Haklar Endeksi raporunu yayımladı. Raporda işçi hakları açısından en kötü 10 ülke Bangladeş, Brezilya, Kolombiya, Mısır, Honduras, Hindistan, Kazakistan, Filipinler, Türkiye ve Zimbabve olarak sıralandı.

Bilim Kurulu üyesi Ünal: Corona virüsü geçirenler de tedbirli davranmak zorunda

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal, "Corona virüsü geçirmiş kişilerde antikor da oluşmuşsa koruyuculuğunun yani bir daha hasta olmama ihtimalinin çok yüksek olduğunu düşünüyoruz. Ama geçirenler de geçirmemişler gibi tedbirli davranmak zorundalar. Bu koruyuculuk ne kadar devam ediyor; henüz bundan da çok emin değiliz" dedi.

13 yaşındaki Murat’ın organları nakil bekleyen hastalara umut oldu

Sivas'ta, geçirdiği trafik kazası sonucu beyin ölümü gerçekleşen 13 yaşındaki Murat Darıcı'nın bağışlanan organları, nakil bekleyen hastalar için umut oldu.

Yıllarca yargılandılar, AYM ‘pardon’ dedi

Anayasa Mahkemesi (AYM), mahkûmiyete dönüşen tutukluluklar ve uzun yargılamalarla ilgili 17 başvuruyu sonuçlandırdı.

Mobilde rekorları altüst etti

Call of Duty: Mobile son dönemin en ses getiren ve popüler oyunlarının başında geliyor. Bu mobil oyunun her yeni sezonu oyunseverler ve Call of Duty tutkunları arasında büyük heyecan yaratıyor. En son duyurulan 8. sezonu ile de dikkatleri üzerine toplayan oyun, indirme sayılarında da PUBG Mobile ile Fortnite Mobile gibi rakiplerini geride bırakmış durumda. İşte Call of Duty: Mobile oyunu hakkında mutlaka bilmeniz gerekenler...

Akkuyu’nun ilk ünitesinde kilit aşama tamamlandı

Türkiye'nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu Nükleer Güç Santrali'nin (NGS) ilk ünitesi için üretilen reaktör basınç kazanının hidrolik testinden başarıyla geçtiği ve böylece santralin ilk ünitesi için kilit bir aşamanın tamamlandığı bildirildi.